KERÉKPÁROZÁS

Két szabadkai arany a szerbiai kupán

A Spartacus kerékpározói két jelentős versenyen vettek részt az elmúlt hétvégén. A szlovéniai Kranjban tartották meg a Matej Mohorič-kupát, melyen a versenyzőknek 12 kört, összesen 36,8 kilométert kellett teljesíteniük. Érmet ugyan nem szereztek a szabadkai kerékpározók, de Ivan Perčić 17. és Vuk Trišić 24. helye mindenképp figyelmet érdemel az erős mezőnyben.

A Kraljevo melletti Beranovacon rendezték a szerbiai kupa harmadik futamát, melyet Perčić Márk (juniorok, 120 km) és Trišić (fiatalabb serdülők, 36,4 km) megnyert, Ivan Perčić pedig, szintén a fiatalabb serdülők között, a dobogó második fokára állhatott fel. Ugyanebben a korosztályban Bogdan Mandić a 17., Nikola Vujković Lamić pedig a 20. helyen ért célba.

A serdülő lányok mezőnyében (36,4 km) Nikolina Perčić a 7. helyen gördült át a célvonalon. Csapatban a fiatalabb serdülők mezőnyében a Spartacus végzett az 1. helyen.