2024. április 18., csütörtök

A Zenta rossz sorozata

A Tisza-partiak zsinórban a harmadik meccsüket vesztették el – Pihentek a legkisebb ligákban

SZABADKAI LIGA

Ada: AFK–Napredak (Nádalja) 3:0 (1:0)

Rekreációs központ, 100 néző, vezette: Žutić (Szikics). Góllövők: Pintér a 29., Vranješ a 69. és Ćulum a 80. percben.

AFK: Đukić (Janković), Vujić, Ćulum, Laták, Marković, Ćurčić (Pozsár), Budai (Vranješ), Kurtešanin, Bálint, Nagypál (Miljević), Pintér (Somborac).
Napredak: Drača, Aleksijević, Miladinov (Tomić), Golub, Miljević, Ergarac, Stanojević, Buzadžin, Stefanov, Neda, Plazačić.

Nehezen rázódott játékba az adai csapat, és a 29. percig úgy tűnt, hogy még a pontosztozkodásnak is örülhet, mert kezdetben a vendégek rohamoztak, a mezőnyben sorra nyerték a párharcokat, de kapura veszélytelenek voltak. A vendéglátó alakított ki gólhelyzeteket, de ezeknél rendre határozatlanok voltak a támadók, és a védők tisztáztak.

A 29. percben Stefanov kezezett a büntetőterületen belül, és a megítélt 11-est Pintér előbb a kapusba lőtte, majd a kipattanót a bal alsóba vágta. A szünet előtt Budai fejelhetett közelről a bal alsó sarok felé, Neda azonban a kapufánál mentett.

A pihenő után tovább folytatódott a kiegyenlített játék, sok szabálytalansággal és sárga lapokkal. A 69. percben Vranješ szerzett labdát a vendégek tizenhatosa előtt, betört a kapu előterébe, és lapos lövéssel újabb gólt szerzett. Tizenegy perccel később gördülékeny adai támadás végén Pozsár ívelt a kapu elé, ahol Ćulum érkezett a labdára, és gólt lőtt. A továbbiakban a vendégek próbáltak szépíteni, de Plazačić közelről kapu fölé lőtt, Stanojević lapos lövését pedig Janković állította meg.
Törökkanizsa: Obilić–Iskra 1:4 (0:1)

Obilić-pálya, 100 néző, vezette: Tešanović (Szenttamás). Góllövők: Spahić a 60., illetve Serdar a 7., Malacko a 71. és a 85., Latinkin a 92. percben.

Obilić: Stijović, Grujin (S. Vuković), Perazić, Pantelin, Đukić, Spahić, Marić, Srbljin, Dabanović, Sivčev, Živkov (Vučević).
Iskra: Novakov, Sekulić, Barović (Dakić), Čova, Serdar, Malacko, Latinkin, Nikolić, Kolosnyai (Zorić), Dragojević (Lukić), Jurčuk.

Az alsóházi rangadón a hazaiak nagyarányú vereséget szenvedtek. A vendégek motiváltabban léptek pályára, és Serdarnak köszönhetően már a 7. percben vezetést szereztek. Bár a vendégeknek ezt követően is több helyzetük akadt, a törökkanizsaiak mégis a 60. percben egy bal oldali akciót követően kiegyenlítettek.

A hajrá egyértelműen a vendégeké volt. A kucorai csapatból kiemelkedett Malacko, aki két alkalommal is betalált Stijović kapujába. A játékvezetői ráadásban Latinkin állította be a végeredményt.

A 24. forduló: Tornyos–Vrbas 1:2, Obilić (T)–Iskra 1:4, Budućnost–Đurđin 1:0, Sloboda–Bácska 2:0, AFK–Napredak 3:0, Sutjeska–Radnički 1905 2:3, Jadran–Sloga 1:4, Obilić (Z)–Proleter 3:2.

16. Obilić (T) 24 5 1 18 24:72 16

A következő forduló (május 7-én és 8-án): Vrbas–Obilić (Z), Proleter–Jadran, Sloga–Sutjeska, Radnički–AFK, Napredak–Srbobran, Bácska–Budućnost, Đurđin–Obilić (T), Iskra–Tornyos.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

A 19. forduló: Lokomotiva–Hajduk, Udarnik–Bikovo, Vinogradar–Palics, Solid–Mala Bosna, Graničar–Csantavér, Žednik–Elektrovojvodina – a mérkőzéseket a hétvégére halasztották.

Szanád: Jadran–Tisza 0:2 (0:2)

Jadran-pálya, 80 néző, vezette: Stojadinov (Nagykikinda). Góllövők: Jakšić a 16. és Koldan a 43. percben.

Jadran: Josipović, Popović, Magyar, Lupšić, Keszég, Stanić, Jovanov, Knežević, Tatić.
Tisza: Radić, Koldan, Jakšić, Süli, Keleuva, Matijević, Liptai, Gubi, Zombori, Kocsis, Važić.

A felkészültebb padéiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést.

Oroszlámos: Slavija–Šampion 2:0 (1:0)

Slavija-pálya, 40 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Góllövők: Biščević a 15. és Ágoston a 63. percben.

Slavija: Radaković, Remete, Kujundžić, Kijac, Pantelin, Mičević, Ágoston, Huszák J., Huszák I., Biščević, Maluckov.
Šampion: Vidaković Hadnagy, Kovács, Virág, Saša Stojičić, Móra, Kádár, Slobodan Stojičić, Malagurski, Peić Gavran, Süli, Jurić.

A hazaiak két góljukkal megérdemelten nyertek.

Martonos: Jedinstvo–Horgos 0:3 (0:3)

Jedinstvo-pálya, 50 néző, vezette: I. Zrim (Törökkanizsa). Góllövő: Puljai a 4., a 7. és a 10. percben.

Jedinstvo: Makra, Bálint, Nagy, Ateljević, Juhász, Prekpalaj, Pernyes.
Hogos: Bárányos, Muhi, Hatalák, Rúzsa, Törteli, Bate, Kószó, Kakas, Puljai, Berec, Kolompár.

A martonosiaknak nem sikerült majális idején összeszedni a csapatot, így a meccs csak 15 percig tartott.

Podlokány: Hajduk–Tromeđa 2:0 (2:0)

Hajduk-pálya, 40 néző, vezette: S. Zrim (Törökkanizsa). Góllövő: Banjac a 13. és a 64. percben.

Hajduk: Radaković, Ostojić, Horváth A., Bodroža, Elezović (Rankov), Horváth M., Hajder, Banjac, Muhi, Nježić, Onjin.
Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Domonkos K., Nagy, Farkas, Dašić, Mihók Kucora, Zapletán, Palatinus, Márta (Vas).

A felkészültebb csapat vitte el a pontokat.

A 17. forduló: Hajduk–Tromeđa 2:0, Jedinstvo (M)–Horgos 1911 0:3, Slavija–Šampion 2:0, Jadran–Tisza 0:2, a Graničar–Csóka és a Jedinstvo (Sz)–Potisje találkozót elhalasztották.

12. Tromeđa 17 1 0 16 15:90 3

A következő forduló (május 7-én és 8-án): Tromeđa–Jadran, Tisza–Jedinstvo (M), Potisje–Slavija, Šampion–Graničar, Csóka–Jedinstvo (M), Horgos 1911–Hajduk.

TOPOLYA–KISHEGYES KÖZSÉGKÖZI LIGA

A 14. forduló: Solunac–Tomislavci 1:1, Mladost–Proleter 2:1, a Slavija–Jedinstvo és az Egység–Pobeda találkozót feltételezhetően elhalasztották. A Sloboda szabad volt.

1. Tomislavci 13 11 2 0 48:10 35

2. Proleter 12 8 3 1 53:19 27

3. Solunac 12 8 2 2 33:11 26

4. Mladost 13 6 0 7 34:31 18

5. Sloboda 12 5 2 5 20:26 17

6. Jedinstvo 12 5 1 6 25:31 16

7. Slavija 11 2 1 8 16:29 7

8. Egység 12 1 4 7 17:39 7