Egy döntetlen, amely senkinek sem jó

A TSC nem tudta legyőzni a Voždovacot – A magyarkanizsai lányok újabb gólzáporral fejezték be a bajnokságot – Az adorjáni Tisza kiütötte a Becsét

SZUPERLIGA – FELSŐHÁZ

Topolya: TSC–Voždovac 1:1 (0:0)

TSC Aréna, 1300 néző, vezette: Stojanović (Belgrád). Góllövők: Vukić a 70., illetve Pantović a 83. percben.

TSC: Filipović, Petrović, Antonić, Čalušić, Varga, Milićević, Bocskay (Krsmanović), Banjac, Ratkov (Stanojlović), Vukić (Mirčevski).
Voždovac: Krunić, Mijailović (Stanisavljević), Milović, Ivezić (Keita), Hajdin, Đurišić, Purtić, Laszickasz (Mašović), Ćirković, Pantović (Novaković), Milojević (Ajdanović).

Az első félidőben 67 százalékban a TSC birtokolta a labdát, de a meggyőző fölényét nem tudta gólra váltani a Voždovac ellen a szerb Szuperliga rájátszásának 4. fordulójában. A vendégek kapusa többször is bravúrosan hárított, de a hazai hálóőrnek is voltak parádés védései, így gól nem esett az első játékrészben. A második félidőben végül vezetéshez jutott a TSC. A 70. percben Varga indította az akciót, Stanojev a jól helyezkedő Vukić elé tálalt, aki kilőtte a bal felső sarkot. A vendégek vezetőedzője, Linta cserékkel próbálta frissíteni csapatát, amely a második félidőben alig veszélyeztette a hazaiak kapuját. A 83. percben a frissen beállt Mašović beadását a szintén a kispadról pályára lépő Keita fejjel tálalta Pantović elé, aki öt méterről egyenlített.
A döntetlen igazán egyik csapatnak sem jó, talán a Voždovac örülhet mégis jobban. A belgrádi csapatnak három fordulóval a bajnokság vége előtt 48, a TSC-nek pedig 45 pontja van. A következő fordulóban a topolyai csapat a kruševaci Napredakot fogadja a TSC Arénában. A mérkőzést pénteken az esti órákban játsszák.

A 4. forduló: Vojvodina–Crvena zvezda 0:3, Napredak–Partizan 0:3, TSC–Voždovac 1:1. A Čukarički–Radnički (N) találkozó lapzárta után ért véget.

8. Napredak 34 10 7 17 31:48 37

A következő forduló (május 7-én): Crvena zvezda–Radnički (N), TSC–Napredak, Partizan–Vojvodina, Čukarički–Voždovac.

SZUPERLIGA – ALSÓHÁZ

A 4. forduló: Kolubara–Mladost 3:0, Novi Pazar–Radnički 1923 2:1. A Radnik–Spartacus és a Proleter–Metalac találkozó lapzárta után ért véget.

8. Metalac 33 7 8 18 40:58 29

A következő forduló (május 7-én): Mladost–Radnik, Spartacus–Kolubara, Radnički 1923–Proleter, Metalac–Novi Pazar.

NŐI SZUPERLIGA – FELSŐHÁZ

A 6. forduló: Spartacus–Mačinac 7:0. A Sloga–Crvena zvezda találkozót szombaton játsszák.

1. Spartacus 20 20 0 0 134:5 60

2. Crvena zvezda 19 13 1 5 65:24 40

3. Mašinac 20 10 2 8 62:32 32

4. Sloga 19 8 1 10 45:37 25.

NŐI SZUPERLIGA – ALSÓHÁZ

Magyarkanizsa: TSC–Zvezda B 7:0 (6:0)

Magyarkanizsai pálya, 30 néző, vezette: Joksić (Gornji Milanovac). Góllövők: Trbojević a 2., a 22. és a 24., Belovan a 19., a 43. és a 69., Marjanović a 34. percben.

TSC: Vesić, Kovács, Radosavljević (Jovanović), Marjanović, Belovan (Petrović), Szilusi (Ivošević), Drobnjak, Magovčević, Đokić (Jović), Trbojević (Božić), Knežević.
Zvezda B: Petrović, Mačanović (Gavrilović), Zavišić, Marković, Nikolić, Luković, Mirković (Pantović), Maksimović (Mančić), Stefanović, Ilić, Knežević (Katanić).

A magyarkanizsai együttes már korábban bebiztosította az 5. helyet, így a kék-fehérek a zárófordulóban mindenféle nyomás nélkül léphettek pályára, ami meg is látszott a lányok teljesítményén, Kovács Izabelláék ugyanis igazi örömfocival kedveskedtek a szurkolóknak. Vajda Fangyó tanítványai már az első támadásukból gólt értek el, majd kétszer is eltalálták a felső lécet.

A 19. percben pedig Belovan egy lapos lövéssel megduplázta az előnyüket. Ezt követően a TSC házi gólkirálya, Trbojević Ivana lépett színre, gyors egymásutánban kétszer is bevette a belgrádiak kapuját, amivel gyakorlatilag el is dőltek a lényegi dolgok.

A folytatásban már csak az volt a kérdés, hogy a hazai csapat hány góllal nyeri meg az összecsapást. A rendkívül sportszerű találkozót egy kisebb ünnepség előzte meg, melynek keretében a hazai klub vezetői egy 100-as számmal ellátott mezt adtak át Sanja Ivoševićnek, aki az elmúlt fordulóban játszotta a századik bajnoki mérkőzését a magyarkanizsai klub színeiben.

A 6. forduló: Požarevac–Vojvodina 0:3, TSC–Zvezda B 7:0.

Az alsóház végeredménye:

1. TSC 20 13 1 6 124:43 40

2. Vojvodina 20 8 1 11 61:54 25

3. Zvezda B 20 4 0 16 30:77 12

4. Požarevac 19 0 0 20 0:249 0

I. LIGA – FELSŐHÁZ

A 4. forduló: A Žarkovo–Inđija, Javor–IMT, Loznica–Mladost és a Železničar–Radnički (M) találkozó lapzárta után ért véget.

8. Loznica 33 11 9 13 29:31 42

A következő forduló (május 7-én): Inđija–IMT, Železničar–Loznica, Mladost–Žarkovo, Javor–Radnički (M).

I. LIGA – ALSÓHÁZ

A 4. forduló: Rad–Mačva 1:1, Timok–Bačka (P) 3:0. A Budućnost–Grafičar és a Kabel–Zlatibor találkozó lapzárta után ért véget.

8. Kabel 33 2 6 25 14:79 12

A következő forduló (május 7-én): Mačva–Budućnost, Grafičar–Rad, Zlatibor–Timok, Bačka (P)–Kabel.

I. VAJDASÁGI LIGA

Adorján: Tisza–Becse 5:0 (1:0)

Tisza-stadion, 100 néző, vezette: Bogićević (Nagybecskerek). Góllövők: Ilikić a 2. és az 53., Zolnajić az 51., Kudrić a 68., Vasić a 85. percben.

Tisza: Ladányi, Svitić, Milikić (Vasić), Fejes (Provči), Čordašić (Arežina), Tomišić, Jovetić, Nikolin, Kilibarda (Krmar), Zolnajić, I. Kudrić (Fényszárosi).
Becse: Milovanov, Ćuk, Kudrić, Popadić (Milin), Brkić (Nagy), Vorgučin (Žeravica), Tomić, Šormaz, Preradov, Vinović, Tomčić (Kuvekalović).

A Tisza kiütéses vereséget mért a rossz napot kifogó óbecsei vendégeire. Milikić már a 2. percben egy 16 méterről leadott lapos lövéssel meglepte Milovanovot, amit a kapus nem tudott hárítani. Egy perccel később a vendégeknek szerencséjük volt, mivel Kudrić ajtó-ablak szituációban a kapufát találta el. A félidő közepén az óbecseiek felbátorodtak, de Tomić és Kudrić lövéseit Ladányi Áron, a Tisza fiatal kapusa magabiztosan hárította.

Az 51. percben a vendégek a tizenhatosukon belül csak szabálytalanul tudták megállítani Fejest, a megítélt büntetőt Zolnajić magabiztosan értékesítette. Két perccel később Milikić másodszor is bevette a vendégkaput, de az óbecseiek megpróbáltatásai itt még nem értek véget, mert a 68. percben Kudrić is gólt lőtt, majd Vasić a 85. percben kiütésessé tette a hazai sikert.

A 25. forduló: Tisza–Becse 5:0, Radnički (N)–Dinamo 2:1, Vršac–Stari Grad 2:0, Feniks–Borac (Š) 1:0, Tekstilac–Jedinstvo 0:1, Radnički 1912–Borac (S) 1:1, 1. maj–Kikinda 3:0, Omladinac–Hajduk 3:0.

16. Kikinda 25 6 2 17 19:46 20

A következő forduló (május 7-én és 8-án): Becse–Omladinac, Hajduk–1. maj, Kikinda–Radnički 1912, Borac (S)–Tekstilac, Jedinstvo–Feniks, Borac (Š)–Vršac, Stari Grad–Radnički (N), Dinamo–Tisza.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

A 25. forduló: ČSK–Zenta 3:2, Hercegovac–Bácska 1901 3:2, Njegoš–Mladost (P) 1:4, Sloga–Bácska (P) 1:0, Bajsa–Tavankut 2:0, Krila Krajine–Mladost (A) 1:2, Stanišić–Vojvodina 3:1. A Preporod–Mladost (T) találkozót holnap játsszák.

1. Stanišić 25 21 0 4 62:25 63

2. Bácska 1901 25 14 5 6 52:31 47

3. Vojvodina 25 13 3 9 43:32 42

4. Bajsa 25 12 5 8 54:28 41

5. Mladost (P) 25 12 5 8 40:25 41

6. Mladost (T) 24 11 7 6 29:16 40

7. Zenta 25 11 6 8 40:24 39

8. Preporod 24 10 5 9 34:27 35