2024. április 23., kedd
NB I.

Aranyos mez!

A Ferencváros szombat este az Újpest legyőzésével megvédte címét, és összességében harmincharmadik alkalommal bizonyult Magyarország legjobb klubcsapatának. A zöld-fehérek hazai dominanciáját hűen tükrözi az is, hogy sorozatban negyedszer lettek bajnokok. Furcsán kezdődött a rangadó, már csak azért is, mert a Groupama Aréna közönsége nem a megszokott zöld-fehér mezben láthatta a Fradit, Csercsaszov fiai ezúttal ugyanis arany színben pompáztak. Elhamarkodottnak tűnhetett a mezcsere, hiszen Zivzivadze az első percekben egy jogos büntetőből a lilákat juttatta előnyhöz. A vendéglátó gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, és Tokmac góljával kiegyenlített, majd a fiatal Pászka remek átadását gólra váltva Vécsei megfordította a találkozót.

A második félidőben mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, Boliék többször is eldönthették volna derbit, ugyanakkor a másik oldalon a remek napot kifogó Dibuszon múlott, hogy az újpestiek nem tudtak kiegyenlíteni. A hajrában a játékvezető kiállította a Lončart, így egyértelművé vált, a Fradi célja nem lehet más, mint emberhátrányban valahogy kivédekezni az utolsó pár percet. Előbb úgy tűnt, ez nem sikerül, mert Croizet kiegyenlített, ám hosszas videobírózás után a játékvezető érvénytelenítette a találatot, mivel az újpestiek támadója kézzel ért a labdához. Kevéssel később elhangzott a hármas sípszó, és elkezdődhetett az ünneplés.

Sztanyiszlav Csercsaszov, a Ferencváros vezetőedzője így nyilatkozott a találkozó után:
„A bajnoki címért és a derbigyőzelemért harcolhattunk egyszerre. Mindkettő sikerült. Ha őszinte akarok lenni, minőségben nem ma voltunk a legjobbak, ettől függetlenül a nézők érdekes meccset láthattak. Örülünk a győzelemnek, készülünk a következő lépésre Örülök, hogy telt ház volt, remélem, hogy a hátralévő hazai meccseken is így lesz, illetve a következő évad mérkőzéseit is telt ház előtt játszhatjuk ebben a gyönyörű stadionban.”

Mindehhez nagyban hozzájárult az is, hogy a Fehérvár–Puskás Akadémia találkozó döntetlennel záruljon. Jóformán el sem kezdődött a mérkőzés, és Kodro máris vezetést szerzett a Fehérvárnak. Nem kellett azonban sok idő a vendégeknek, hogy magukhoz ragadják a kezdeményezést, Zahedi a félidő közepén kiegyenlített, majd a szünetet követően gyorsan meg is fordította a mérkőzést. Természetesen mindent megtett az egyenlítésért a székesfehérvári csapat, ám egy-két helyzetnél többet nem tudott kialakítani. Változást a bírói ráadás hozott, amikor a vendégek részéről Baluta meggondolatlanul kiállíttatta magát. Mindez új lendületet adott a vendéglátónak, és az utolsó percben Stopira közeli fejesével kiegyenlített.

Izgalmas, gólgazdag összecsapást láthattak a nézők Zalaegerszegen. A találkozó hőse, Ádám az első percekben fejessel előnyhöz juttatta a vendég Paksot. A zalaiak azonban nem adták fel, Tajti mintegy negyedórával később kiegyenlített, majd a félidő hajrájában a vendégek védelmének figyelmetlenségét kihasználva Ubochioma is betalált a paksi kapuba. A szünet után Ádám gyors egymásutánban két találattal megfordította a találkozót, s noha a hazaiaknak voltak lehetőségeik az egyenlítésre, sőt egy büntetőgyanús esetet is számonkérhettek a játékvezetőn, az eredmény már nem változott. Érdekesség, hogy Ádám az idénybeli huszonkilenc bajnokin pontosan ugyanannyi gólt szerzett, és kulcsszerepe van abban, hogy csapata jelenleg a negyedik helyen található.

A 29. forduló: MTK–Mezőkövesd 0:4 (Dražič 13., Pillár 24., Lukić 70., Kiss 83.), Kisvárda–Debrecen 1:0 (Bumba 53.), Zalaegerszeg–Paks 2:3 (Tajti 20., Ubochioma 38., illetve Ádám 4., 59. és 61.), Fehérvár–Puskás Akadémia 2:2 (Kodro 3., Stopira 95., illetve Zahedi 25. és 53.), Ferencváros–Újpest 2:1 (Tokmac 18., Vécsei 38., illetve Zivzivadze 6.), Gyirmót–Honvéd 1:1 (Hasani 27., illetve Böle 20.).