Farkasok estéje

Igazi playoffhangulat várta a Minnesota és a Los Angeles Clippers együttesét a minneapolisi Target Centerben, ahol a csapatok az NBA playintornája keretében a nyugati hetedik helyért küzdöttek meg. A szezon ligarészét a főcsoport hetedik és nyolcadik helyén záró gárdák a hatalmas téthez illő hozzáállással futottak ki a parkettre, és az elsőtől az utolsó percig parázs ütközetet vívtak, amelynek első félidejében szinte végig a vendégek jártak élen, elsősorban a keretbe nemrég visszatért Paul George vezetésével, aki sorra rámolta be a hármasokat. A Timberwolves a nagyszünetre visszavette az irányítást, részükről Anthony Edwards és D’Angelo Russell vitte a prímet, a csapat háromszoros All Star-játékosa, Karl-Anthony Towns faultgondok miatt kevés időt tölthetett a pályán. A harmadik negyed derekán újra a Clippers ragadta magához a kezdeményezést, előnyük pedig a negyedik negyed során 10 pontra is hízott, ám innen a Minnesota – nemritkán a teljes közönség álló ovációjától buzdítva – szívós munkával visszaküzdötte magát, az utolsó percekben pedig a saját javára fordította az eredményt. A meccs legeredményesebb játékosa a 6 triplánál és 34 pontnál megálló, szinte alig pihenő George volt a vesztes soraiból, a diadalmas győztesnél Edwards (30) és Russell (29) termelte a pontok javát. A Minnesota a sikerrel megszerezte a 7. helyet, és a Memphis ellen kezdheti meg a playoffot, míg a Clippers a ma hajnalban lejátszott New Orleans–San Antonio meccs győztesével mérkőzhet meg a 8. pozícióért.

Edwards zsákolásra tör a jóval magasabb horvát center, Ivica Zubac felett (Fotó: Beta/AP)

Keleten is papírforma-eredmény született a hetedik helyért, Brooklynban a Nets 40:20-as első negyeddel repülőrajtot vett, ahonnan a Clevelandnek nem volt már visszaút, bár a Cavaliers a hajrára többször is néhány labdabirtoklásnyi különbségre zárkózott. A győztesnél Kyrie Irving 34, Kevin Durant 25 pontig számlált, a vesztesnél Darius Garland (34) volt a legjobb. A Brooklyn a 7. hely megszerzésével a Bostont kapta ellenfélnek, ami egyúttal a rájátszás első körének legnagyobb derbije lesz. A Cleveland a ma hajnali Atlanta–Charlotte párharc győztesével játszhat az utolsó kiadó keleti playoffhelyért.

NBA, playintorna, a 7. helyért, kelet: Brooklyn–Cleveland 115:108. Nyugat: Minnesota–LA Clippers 109:104.