MOTOGP

Ismét élen a meglepetésember

Az Austinban rendezett Amerikai Nagydíjon Ducati-fölénnyel indult a hétvége, a magas csúcssebesség elérésére alkalmas pályákon továbbra is megvan a bolognai motorok előnye, így a rajtrács első öt helyét ez a gyártó sajátította ki. A versenyen is végig egy Ducati diktálta a tempót, sokáig Jack Miller vezetett, ám öt körrel a vége előtt el tudott menni mellette a másodéves Enea Bastianini, aki négy futam alatt már második győzelmét szerezte, és visszaállt a bajnokság élére a 2021-es fejlesztésű motorral. A hajrához közeledve egyre inkább felkapaszkodott a Ducatikra a két Suzuki, és az utolsó körben elcsípte a második helyet Miller orra elől Álex Rins, aki a futam előttig az egyetlen versenyző volt Marc Márquezen kívül, aki MotoGP-versenyt tudott nyerni ezen a pályán. Legutóbbi sérüléséből felépülve visszatért Austin királya, Márquez is, aki a kilencedik helyről egy műszaki hiba miatt nagyon lassan rajtolt csak el, és a sor végére esett. Innen őrült felzárkózást mutatott be, de csak utolérni tudta az élbolyt, és végül 6. lett, csupán hét másodperccel lemaradva a győztestől.

Az Amerikai Nagydíj végeredménye: 1. Enea Bastianini (olasz, Gresini Ducati) 41:23,111, 2. Álex Rins (spanyol, Suzuki) +2,0 másodperc hátrány, 3. Jack Miller (ausztrál, Ducati) +2,3, 4. Joan Mir (spanyol, Suzuki) +3,9, 5. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) +6,0 stb.
A világbajnokság állása: 1. Bastianini 61 pont, 2. Rins 56, 3. A. Espargaró 50, 4. Mir 46, 5. Quartararo 44 stb.