2024. március 29., péntek
SZABADKAI SPORTHÍREK

Irány az I. liga

A Spartacus kosárlabdázói 100:70 arányban nyertek Szépligeten a Hercegovac csarnokában a II. liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. A záróforduló többi eredménye: Železničar–Pirot 83:75, Borac–Čačak 84:93, Radnik–Mladost 86:76. A végeredmény: Spartacus 26, Čačak 25, Pirot 23, Mladost 21 pont stb. A szabadkai együttes ősztől egy ligával magasabban, az I. ligában folytatja szereplését.

A II. női liga 21. körében a Spartacus 84:54-re nyert Borban, a Rudar otthonában, a Topolčanka pedig 105:74-re legyőzte a Szenttamást. A többi eredmény: Sloga–Karaburma 81:58, Novosadska ŽKA–Gimnazijalac 99:65, Radnički (Bg)–Ljubovija 70:67, Mileševka–Stara Pazova 95:55. Az élcsoport: Novosadska ŽKA 40, Topolčanka 38, Sloga 37, Spartacus 34 pont stb.

Véget ért a bajnokság az I. B férfi vízilabdaligában. Az utolsó fordulóban a Spartacus Prozivka csapata 10:10-es döntetlent ért el hazai medencében az obrenovaci TENT ellen. A többi eredmény: Vračar–ŽAK 8:18, Dorćol–Košutnjak 14:7, Banja Luka–Sava 15:20, a Singidunum szabad volt. A végső sorrend: ŽAK 42, Sava 40, Singidunum 37, Spartacus Prozivka 23 pont stb. A nagykikindai csapat feljutott az I. A ligába, a šabaci Sava pedig minősítőt játszik az I. A liga utolsó előtti helyezett csapatával, a kruševaci Rasinával.

A Spartacus cselgáncsozói nyolc érmet nyertek Belgrádban a 26. alkalommal megtartott Vladan Petrović-emlékversenyen, melyen 51 klub 600 versenyzője vett részt. A dobogó legfelső fokára Relja Žagar állhatott fel, Mihajlo Stokanović és Jovana Bogić második helyezést ért el, Kovács Dávid, Vukan Stokanović, Nikola Rašović, Uroš Budalić és Vukašin Đuran pedig a harmadik helyen végzett. Csapatban a Spartacus a 10. helyen zárta a versenyt.

A Spartacus Prozivka úszói 7 aranyat, 10 ezüstöt és 3 bronzot nyertek Nagykikindán a 15 egyesület 230 úszójának részvételével megtartott Bánáti tavaszi kupa elnevezésű versenyen. Az érmek számát illetően a Spartacus Prozivka a harmadik helyen végzett.

A Spartacus kerékpározói egy bronzérmet nyertek Bonyhádon a szezonnyitó versenyen. Az érem Perčić Márk nevéhez fűződik, aki az ifik 105 km-es távján ért harmadikként célba. A többi szabadkai kerékpározó a következő eredményeket érte el: Mirnics Valentin (serdülők, 81 km, 15. hely), Perčić Nikolina (serdülők, 9.), Fábián Enikő (serdülők, 11.), Vuk Trišić (fiatalabb serdülők, 35 km, 5.), Perčić Ivan (fiatalabb serdülők, 8.), Nikola Vujković Lamić (fiatalabb serdülők, 10.), Marko Tikvicki (fiatalabb serdülők, 12.).