Fél lábbal a negyeddöntőben

Idegenben aratott nagyarányú győzelmet a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásában, a Vardar ellen megszerzett nyolcgólos előny tudatában nyugodtan várhatja a jövő heti visszavágót. A meccs elején még úgy tűnhetett, komoly kihívást jelenthetnek az északmacedónok, hiszen három góllal is vezettek, egy korai időkérés után azonban a Veszprém összekapta magát, és a félidőben már 15:11 volt az állás a javukra. A második játékrészben Rodrigo Corrales kapuja egy tizenkét perces perióduson át érintetlen maradt, ennek nyomán egy ponton már tíz gólra hízott a különbség.

Eredmények, rájátszás, 1. forduló: Vardar–Veszprém 22:30, Porto–Montpellier 29:29.

Sorsoltak 2024-re

A két év múlva januárban sorra kerülő férfi Európa-bajnokság selejtezőinek csoportbeosztását határozták meg a március 31-én Berlinben megtartott sorsoláson. Az Eb-n eddig csak a házigazda Németország, valamint az idei torna dobogósai, Svédország, Spanyolország és Dánia helye biztos, a maradék húsz helyért idén október és jövő április között küzdenek meg a kontinens csapatai nyolc darab négyes csoportba osztva. Szerbia ellenfelei Norvégia, Finnország és Szlovákia lesznek, míg Magyarországnak Svájccal, Litvániával és Grúziával oda-vissza vágós párharcot vívnia. A csoportok első két helyezettje, valamint a négy legjobb harmadik helyezett számára is garantált az Eb-részvétel.