NBA

A címvédő ereje

Keleti csúcsrangadót játszottak tegnap hajnalban Philadelphiában, ahol a 76ers a regnáló bajnok Milwaukeet látta vendégül. A találkozó sokak szerint a leendő főcsoportdöntő bemelegítő meccse volt, az pedig tovább növelte a csata presztízsértékét, hogy Nikola Jokić két legnagyobb riválisa az MVP-csatában, Joel Embiid és Giannis Antetokounmpo nézett farkasszemet a Wells Fargo Centerben. A fordulatos találkozó korai szakaszában a Bucks lépett el, ám hamar fordított az Embiid (29) és James Harden (32) párosával vezetett Philadelphia. A harmadik negyed derekán Giannisék 14 ponttal (78:64) is égtek, ám nagy hajrával a „Görög Szörny” és csapata visszaküzdötte magát az utolsó percekben, a meccs legnagyobb pillanata pedig másfél másodperccel a végső dudaszó előtt történt, amikor Embiid egyenlítésért feltett kétpontosát – a 40 pontig jutó – Antetokounmpo látványosan leblokkolta.

Fontos hír még, hogy a felépült Paul George a Utah elleni 34 pontos meccsel visszatért a Clippers soraiba, amivel némileg megváltoztak a nyugati főcsoport erőviszonyai. Ezzel egy időben Luka Dončić tripla duplával (34-12-12) vezette sikerre a Dallast a Lakers ellen, amivel egyrészt a Mavericks megerősítette negyedik helyét a Utah előtt a nyugati negyedik helyen, másrészt a Lakers már a playinzónából is kicsúszott.

Szuperközeli felvételen a szupersztárok: Giannis betakarja Embiidet a győzelemért (Fotó: NBA)

NBA, alapszakasz: Philadelphia–Milwaukee 116:118, Washington–Chicago 94:107, Brooklyn–Detroit 130:123, Dallas–LA Lakers 128:110, LA Clippers–Utah 121:115. Euroliga, elmaradt mérkőzések pótlása: Panathinaikosz–Makkabi 83:95, Fenerbahçe–Alba 57:66, Milano–Bayern 84:77. Az élcsoport: Barcelona 42, Real Madrid, Olimpiakosz (+1) és Milano 36 pont stb. Eurokupa, 17. forduló, A csoport: Andorra–Levallois 74:83, Joventut–Wrocław 97:79. Az élcsoport: Joventut 30, Levallois 28, Partizan (–1) 27 pont stb. B csoport: Ulm–Bursaspor 72:86, Bologna–Gran Canaria 70:68. Az élcsoport: Gran Canaria 29, Bologna és Valencia (–1) 27 pont stb.