Beindult a Tisza menti nagyüzem

A bajnokaspiráns Potisje tíz emberrel mentett pontot Csókán – Hengerelnek a visnyeváciak, Sovilj ezúttal hat gólt lőtt

TISZA MENTI LIGA

Majdány: Tromeđa–Šampion 2:3 (2:2)

Majdányi pálya, 40 néző, vezette: Bajin (Padé). Gólszerzők: Misini (öngól) a 24., Domonkos L. a 30., illetve Lobozár a 35., az 55., Malagurski (11-esből) a 42. percben.

Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Domonkos K., Fehér, Benedek (Homolya), Győri, Domonkos L., Zapletán, Lakatos, Palatinus.
Šampion: Szokola, Kovács, Jurić, Mišini, Stojičić Sa., Virág (Skenderović), Lobozár, Móra (Gavran), Joó (Krajnović), Stojičić Sl., Malagurski.

Az alsóházi rangadó élénk iramban kezdődött, az első húsz percben mindkét csapat előtt több gólszerzési lehetőség is adódott. A 24. percben Lakatos, a majdányiak legjobbja kapura ívelt, a lövésbe pedig Misini olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda Szokola kapujában kötött ki. Néhány perc múlva már kétgólos volt a hazaiak előnye, Domonkos Lóránt ugyanis egy 18 méteres szabadrúgást váltott gólra. A vendégek ekkor kezdtek el igazán focizni, előbb Lobozár egy szép fejes góllal szépített, majd még a szünet előtt Malagurski értékesített egy lökésért megítélt büntetőt. A második félidő elején már az oromiaknál volt az előny, Lobozár ugyanis a kapujából kimozduló Bicók mellett a hálóba pöckölte a labdát. Az utolsó negyedórában a Tromeđa játékosai mindent megtettek az egyenlítésért, de nem jártak sikerrel.

Horgos: Horgos–Tisza 2.0 (1:0)

Vasút menti pálya, 60 néző, vezette: Jurić (Zenta). Gólszerzők: Kolompár a 16. és Törtelyi a 79. percben (11-esből).

Horgos: Baranyás, Bende, Szabó (Ruzsa), Kakas, Törtelyi, Makra, Koszó (Csiszár), Baté, Puljaji (Bohata), Krčmar, Kolompár.
Tisza: Radić, Koldan, Lengyel (Magarašev), Jakšić, Süli (Keleuva), Gubi (Jenei), Zombori, Apró, Kocsis, Matijević, Važić.

A hazai gárda egy közepes színvonalú meccsen nehezen kiharcolt, de megérdemelt győzelmet aratott. A horgosiak első találata egy kapu előtti kavarodásból született, a Tisza egyik védője öngólt vétett, amit Kolompár javára írtak. A 79. percben Kolompár a bal szélen betört a tizenhatosba, az ellenfél védője pedig már csak szabálytalanul tudta szerelni, így Jurić a fehér pontra mutatott. Ekkor dulakodás történt, Radić kapus pedig piros lapot kapott. Az őt helyettesítő hálóőr tehetetlen volt Törtelyi büntetőjénél. @sz = H. Gy.

Martonos: Jedinstvo (M)–Jedinstvo (Sz) 1:5 (1:2)

Jedinstvo-pálya, 50 néző, vezette: Jurić (Zenta). Gólszerzők: Prekpalai a 43., illetve R. Dabevski a 15., Zivlak a 29. és a 89. percben (mindkettő 11-esből), Sáfrány a 47. és Božanin a 90. percben.

Jedinstvo (M): Makra, Bálint (Konc), Lakatos, Nagy, B. Ateljević, Ignjatov, Jablonski, Juhász, Ajtai (Dimović), Prekpalai, Kis (Marić).
Jedinstvo (Sz): Panić, Živkov (Jovanov), Kalmár, Brzak, Sáfrány, R. Dabevski, Lazić (Ilijin), T. Dabevski, Rankov (Kobleher), Majer (Božanin), Živlak.

A Tisza két oldalán szomszédos csapat pörgős játékkal rukkolt elő, mindkét oldalon sok gyors indítást láthattunk, végül viszont a keresztúriak meggyőző sikert arattak. Kétgólos vezetésüket a félidő előtt egy hibát kihasználva még csökkenteni tudta a Martonos, a második félidőben óvatosabb játékra váltó vendégek viszont még háromszor betaláltak.

Csóka: Csóka–Potisje 1:1 (1:0)

Csókai pálya, 60 néző, vezette: Lekić (Nagykikinda). Gólszerzők: Davidov a 12. és Borsos a 79. percben.

Csóka: Militarov, Kostić, Strajin, Živanov, Davidov (Antanasović), Barbat, Čeleketić, Popov, Budovalčev, Menergiš (Jolić), Ćinkul (Sas).
Potisje: Apró, Bagi, Domonkos (Balgó), Fodor, Dobó, Buza, Lévai, Borsos, Szecsei (Bohata), Szalma, Tandari.

Davidov révén a Csóka korán megszerezte a vezetést, és az 58. percben a csapat meg is duplázhatta volna az előnyét. A Potisje hálóőre azonban úgy akadályozta meg a támadást, hogy 20 méterre a kaputól kézzel ért a labdához, emiatt pedig kiállították. A magyarkanizsaiaknak végül az emberhátrány ellenére is sikerült kiharcolniuk az egyenlítést.

Gyála: Graničar–Slavija 1:0 (0:0)

Graničar-pálya, 30 néző, vezette Ateljević (Martonos). Gólszerző: Ivanov a 81. percben.

Graničar: Zrim, Jevtić, Petrović, Uverić, Sa. Sarapa, Perišić, Belančić, Popović, Filep (St. Sarapa), Malenić, Ivanov (Stojičić).
Slavija: Radaković, Remete, Kujundžić, Kijac, Pantelin (Mičević), Popov (D. Cvejić), Huszák J., Huszák I., N. Maluckov, Slavković, S. Maluckov.

Bár az oroszlámosiaknak több veszélyes támadásuk és lehetőségük volt, mégsem tudták bevenni a Radaković által biztosan őrzött kaput. Ellenben a hazaiak a kevés lehetőségük egyikéből, egy kontrát indítva betaláltak a 81. percben, így a gyálaiak örülhettek első tavaszi győzelmüknek.

A 12. forduló: Tromeđa–Šampion 2:3, Csóka–Potisje 1:1, Horgos–Tisza 2:0, Hajduk–Jadran 1:2, Jedinstvo (M)–Jedinstvo (Sz) 1:5, Graničar–Slavija 1:0.

3

A következő fordulóban (április 2–3.): Graničar–Tromeđa, Slavija–Jedinstvo (M), Jedinstvo (Sz)–Hajduk, Jadran–Horgos 1911, Tisza–Csóka, Potisje–Šampion.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Palics: Palics–Csantavér 1:0 (0:0)

Palicsi sportközpont, 100 néző, vezette: Trbojevic (Szabadka). Gólszerző: Pletikosić P. a 49. percben.

Palics: Dragosavljević, Brajko, Pletikosić D., Haskó (Subašić), Pletikosić P., Ćulafić, Marjanović, Brindza, Milić, Fábri (Popović), Radulović.
Csantavér: Pesti, Udvardi V., Udvardi Á., Szabó, Kelemen, Szedlár, Triznya (Engi), Bugarinovity (Kukli), Jurcsek, Bózsity Martin, Bózsity Márk.

A palicsiak a győztes góljukat egy megszerzett labda utáni indításból lőtték a csantavéri kapus átemelésével. Mindkét csapat sok helyzetet kihagyott, a hazaiak egyszer, a vendégek kétszer is a kapufát találták el.

Visnyevác: Udarnik–Graničar 10:1 (3:1)

Visnyeváci pálya, 70 néző, vezette: Marković (Szabadka). Gólszerzők: Sovilj a 12., a 44., a 62., a 66., a 78. és a 82., Kuktin a 28., Nikšić az 52. és a 71., Vujatović a 74., illetve Tevanović a 33. percben.

Udarnik: Bursač, Vorgić (Vujatović), Kuktin, Đorđević, Tumbas, Petričević (Vuković), Nikšić, Bóbity (Tóth), Sovilj, Žarković (Katić), Perušić (Tokodi).
Graničar: Pančić, Golubović (Bošnjak), Perić, Pavlaković, Medić, Tevanović, Tőcsér, Žigić, Mihajlović (Huber), Mičić, Milojević.

A visnyeváciak újabb nagyarányú győzelmet arattak, és ezúttal is Sovilj volt a legeredményesebb, aki a múlt heti öt találatát most eggyel megtoldva hat gólt lőtt.

Hajdújárás: Vinogradar–Solid 1:0 (0:0)

Sportközpont, 120 néző, vezette: Csapó (Szabadka). Gólszerző: Kis az 58. percben.

Vinogradar: Krebsz, Aladžić (Sárkány), Kis, Pisarić, Raffai, Kovács, Engi (Kökény), Szalma (Flejsman), Klebecskó, Tešić, Temesvári (Haskó, Payeta).
Solid: Pap, Ivanišević, Vidaković, Laban, Trkulja, Škorić, Bobić (Janjatović), Mrđa (Vukasović), Žmukić, Stanišić, Božović (Purić).

A mérkőzés elején a jelenlévők egyperces csenddel adóztak a közelmúltban elhunyt Csákány Jácint emlékének, aki a 70-es, 80-as években egyik meghatározó játékosa volt a hajdújárási együttesnek. Ezt követően harmadik tavaszi mérkőzését is megnyerte a megfiatalított Vinogradar. A mérkőzés elejétől a hajdújárásiak irányították a játékot, a labda folyamatosan a hazai lábakon járt, de az első félidőben még érintetlen maradt a Solid kapuja. A három pontot eldöntő gól az 58. percben esett, amikor egy jobb oldali szögletet követően a labda a vendégkapu előtt végighaladva a hosszú sarokhoz érkező csapatkapitányhoz, Kis Andráshoz került, aki közelről megszerezte csapat, mint később kiderült, győztes találatát.

A 14. forduló: Hajduk–Mala Bosna 8:3, Palics–Csantavér 1:0, Bikovo–Elektrovojvodina 0:2, Lokomotiva–Žednik 2:1, Udarnik–Graničar 10:1, Vinogradar–Solid 1:0.