VAR-variációk és a kihagyott ziccer

Meglehetősen fura kulcsjelenetek játszódtak le csütörtök este Magyarország és Szerbia barátságos mérkőzésén, amelyen minimális eredménnyel a Sasok diadalmaskodtak. A döntőnek bizonyuló találat a 35. percben született, bár a labda csak hajszállal lépte túl a gólvonalat: egy bal oldali szöglet után Aleksandar Mitrović kezelte le a labdát – gyanús volt, hogy szó szerint –, rábombázott, majd a Gulácsi Péter által bravúrosan felső lécre ütött játékszer balszerencsésen, Nagy Zsoltról a kapuba jutott, bár Fiola Attila elkésve kivágta onnan… Hosszadalmas videózás után Szerbia vezetett, a különbség pedig a második félidő derekán duplázódhatott volna, ám – ismét csak hosszú VAR-szünetet követően – sem Mitrović lerántásáért, sem Botka Endre szemmel látható kezezéséért nem ítélt tizenegyest Filip Glova sípmester. A hajráig egyenlítésért küzdő magyarok legnagyobb lehetősége aztán a háromperces hosszabbítás végén jött össze, Schäfer András azonban egy szép bal oldali akcióból betörve a kapufát találta el, a kipattanót pedig Szoboszlai Dominik az üresen maradt kapu mellé vágta.

Barátságos válogatottmérkőzések: Örményország–Montenegró 1:0, Magyarország–Szerbia 0:1, Skócia–Lengyelország 1:1.