2024. április 24., szerda

Vereség a Cartagenától

Szerda délután megtelt az újvidéki Vojvodina Sport- és Üzletközpont (SPENS), ahol a Novi Sad asztalitenisz-csapata ez Európa-kupa elődöntőjében klubtörténeti fontosságú mérkőzésre készült a kontinens egyik legjobbja, a Cartagena ellen. A párharc hazai szempontból jó indult, a győzelmeket az előző fordulókban is legbiztosabban hozó Makszuti Anetta 3:0-ra nyert María Xiao ellen. A folytatásban is egyoldalúak voltak a mérkőzések, viszont ekkor már a spanyol csapat örülhetett, Tijana Jokić és Bezeg Réka is három szettben kapott ki. A negyedik találkozón ismét Makszuti állt az asztalhoz, és bár volt esélye a korábbi egyéni Európa-bajnok Li Fen ellen, három szoros szettben ő is alulmaradt, így a Cartagena 3:1-re nyerte a párharc első fordulóját. A február 24-ei visszavágón egy nagyarányú győzelemmel még lesz esélye a Novi Sadnak, hogy kiharcolja a döntőbe jutást.

Eredmények: Makszuti–Xiao 3:0 (9, 10, 5), Li–Jokić 3:0 (7, 3, 7), Assis de Souza Erdélyi–Bezeg 3:0 (6, 4, 7), Li–Makszuti 3:0 (10, 10, 8).