Bogdan szezoncsúcsa kevés volt

A Super Bowl miatt csupán két találkozót játszottak le vasárnap késő este a kosarasok, akik között ott volt Bogdan Bogdanović is, aki Bostonban 26 pontos szezoncsúcsot ért el, a Hawks azonban csapatszinten a második félidőben teljesen szétesett támadásban, és kiengedte a nagyszünetben meglévő 10 pontos vezetését. Bogdan az elmúlt hetek stabilan magas termelésével az Atlanta harmadik pontszerzőjévé lépett elő 13,1-es átlaggal, ám ez csekély örömre ad okot, ha a tavalyi keleti nagydöntős az idén a playoffba sem jut be. Márpedig erre van esély, hiszen a Hawks 26/30-as mutatóval pillanatnyilag épphogy elcsípné a playintornát, ami egyáltalán nem életbiztosítás.

NBA, alapszakasz: Boston–Atlanta 105:95, Indiana–Minnesota 120:129. ABA-liga, a 20. fordulóban: Budućnost–Mega 86:69, C. zvezda–Zadar 91:69. Az élcsoport: Partizan és C. zvezda (-1) 35,  Budućnost (-2) 31 pont stb.

NŐI VB-SELEJTEZŐ

Makulátlan szerb mérleg

Utolsó, már tét nélküli harmadik mérkőzését is megnyerte a szerb női válogatott Belgrádban, a szeptemberi világbajnokság selejtezős csoportjában. Marina Maljković lányai szoros végjáték után gyűrték le Brazíliát a 25 pontos Yvonne Anderson vezetésével.

Eredmények, A csoport, 3. forduló: Szerbia–Brazília 76:70, Ausztrália–Dél-Korea 79:61. A csoport végeredménye: Szerbia 6, Ausztrália 5, Dél-Korea 4, Brazília 3 pont. B csoport: Kína–Franciaország 103:70, Nigéria–Mali 73:69. A csoport végeredménye: Kína 6, Nigéria 5, Franciaország 4, Mali 3 pont. C csoport: Bosznia-Hercegovina–Japán 87:82, a Kanada–Fehéroroszország mérkőzést törölték. A csoport végeredménye: Kanada, Japán é Bosznia-Hercegovina 3, Fehéroroszország 0 pont. D csoport: Belgium–Oroszország 66:43. A csoport állása: Belgium 5, USA (-1) 4, Puerto Rico (-1) 2, Oroszország (-2) 1 pont.