A harmadik döntetlen

A női Bajnokok Ligája A csoportjában eddig csak a Ferencváros mérkőzésein született döntetlen, az Esbjerg és a Dortmund után a Rosztov ellen sem tudott dűlőre jutni Elek Gábor együttese. A végig kiegyenlített találkozón csak egy rövid pillanatig tudott az FTC három góllal ellépni, az utolsó másodpercekben azonban Angela Malestein büntetője kellett a pontmentéshez. A két csapat a csoport második helyéért harcol, amivel közvetlenül a negyeddöntőbe jutna, de így maradt az oroszoknál az egy pont előny. A Győrnek is orosz ellenfele volt, s az első félidőben még szorongatott a CSZKA, végül négy góllal nyert a már biztos csoportelső magyar csapat, amelynek háza tájáról friss hír, hogy a következő szezonra újabb sztárkapust is leigazolt, a dán Sandra Toftot. A csoportkör a végjátékához közeledik, a következő két hétvégén vár még egy-egy mérkőzés a csapatokra.

Eredmények, 12. forduló, A csoport: Brest–Dortmund 31:25, Ferencváros–Rosztov 25:25, Bukarest–Koprivnica 29:21, Budućnost–Esbjerg 25:36. Az élcsoport: Esbjerg 21, Rosztov 17, Brest 16, Ferencváros 15 pont. B csoport: Ljubljana–Kastamonu 36:28, Kristiansand–Metz 25:31, CSZKA Moszkva–Győr 23:27, Odense–Sävehof 37:24. Az élcsoport: Győr 24, Kristiansand és Metz 16 pont.

Az FTC e hétvégén Koprivnicába utazik (Fotó: MTI)