2024. április 16., kedd
AFRIKA-KUPA

Egyiptom és Szenegál csatlakozott a négyhez

Ismertté váltak az Afrika-kupa elődöntős párosításai, miután vasárnap estére minden negyeddöntőt lejátszottak. A vasárnap késő délutáni összecsapáson Egyiptom csak hosszabbítás után gyűrte le Marokkót. Mohamed Szalahék Boufal tizenegyese (7.) révén hamar hátrányba kerültek, ám a Liverpool-sztár egy szöglet utáni kavarodásból egalizált (53.), a ráadásban pedig Trezeguet az ő átadásából döntött (100.). Az esti találkozón Szenegál érvényesíteni tudta a papírformát, bár Egyenlítői-Guinea komoly ellenállást tanúsított. Diedhiou félórányi játék után Mané átadásából megszerezte a vezetést az esélyesebb félnek (28.), majd a guineaiak Buyla szép akciógóljával egyenlítettek (57.). Nem sokáig örülhettek azonban, a Crystal Palace-ban játszó Kouyaté egy megpattanó labdára csapott le a vendégek határozatlan védelme közepette (68.), jó tíz perccel később pedig a Ciss beadására érkező Sarr tette fel a pontot az i-re (79.).

Afrika-kupa, negyeddöntő: Egyiptom–Marokkó 1:1, h. u. 2:1, Szenegál–Egyenlítői-Guinea 3:1. Az elődöntőben (szerda, csütörtök): Burkina Faso–Szenegál, Kamerun–Egyiptom. Francia kupa, nyolcaddöntő: Bergerac–St.-Étienne 1:0, Lens–Monaco 2:4. Magyar bajnokság, a 18. fordulóban: Újpest–Ferencváros 0:1. Az élcsoport: Ferencváros 38, Puskás Akadémia 37, Kisvárda 35 pont stb.