2024. április 24., szerda
AFRIKA-KUPA

Két meccs, huszonhat büntető

Befejeződött az Afrika-kupa nyolcaddöntője, amelynek utolsó két párharcán szerda este egyetlen gól sem született.

Az Elefántcsontpart–Egyiptom rangadó tizenegyespárbajában egyetlen hiba döntött, a harmadik körben az Elefántok Manchester Unitedben légióskodó védője, Eric Bailly középre tartó lövését védte a meccshajrában becserélt egyiptomi hálóőr, Gabaski, az utolsó körben pedig a Fáraók Liverpool-sztárja, Szalah értékesítette a sorsdöntő büntetőt.

Meglepetés született a nap második összecsapásán, ahol Mali nem tudott dönteni Egyenlítői-Guinea ellen a rendes játékidőben, és erre rá is fázott, hiszen a nyolcadik körig húzódó, izgalmas, mindkét oldalon több hibával zajló párbajban végül az ő játékosuk, Sacko vétett végzeteset.

Afrika-kupa, nyolcaddöntő: Elefántcsontpart–Egyiptom 0:0, tizenegyesekkel 4:5, Mali–Egyenlítői-Guinea 0:0, tizenegyesekkel 5:6. A negyeddöntőben (szombat–vasárnap): Gambia–Kamerun, Burkina Faso–Tunézia, Egyiptom–Marokkó, Szenegál–Egyenlítői-Guinea.