2024. április 24., szerda
AFRIKA-KUPA

Bombagólok és fordítás

Hamar meglepte az Afrika-kupa kedd esti nyolcaddöntőjében Marokkót a jóval esélytelenebbnek tartott Malawi, amely már a találkozó 7. percében vezetést szerzett Mhango jobb felsőben kikötő, szenzációs, negyvenméteres bombájával. A kis délkelet-afrikai ország az első félidő hajrájáig tartotta a vezetést, amikor Amallah jobb oldali beadására En Nesyri érkezett fejjel (45+2.), a második félidő derekán pedig teljes fordulatot vett a találkozó, amikor Hakimi harminc méterről végezhetett el szabadrúgást, és a PSG védője tökéletesen célozva kiszedte a pókhálót a jobb felsőből.

Bő egyórányi játék és a rivális két piros lapja (21., 57.) után döntötte el Szenegál a Zöld-foki Köztársaság elleni meccset, amelyen Mané (63.) köszönt be először, és a végjátékban egy kontrából Dieng tette fel a pontot az i-re (90+2.).

Afrika-kupa, nyolcaddöntő: Szenegál–Zöld-foki Köztársaság 2:0, Marokkó–Malawi 2:1.