Simeone fiai nem siették el

Bravúrosan fordított a Valencia ellen az Atlético – Botlott a Királyi Gárda – Lehet még verseny a Premier League trónjáért?

Szenzációs hajrával gyűrte le az Atlético Madrid a Valenciát a spanyol bajnokság hétvégi fordulójának derbijén, ami után Diego Simeone tanítványai – legalábbis a Sociedad esti meccséig – újra a BL-helyezéseken álltak. Egy félidő után úgy tűnt, a Valencia újabb pofont ad az egyébként is botladozó szezont futó Matracosoknak, a Denevérek veszélyesebb támadásokat vezettek, Musah és Duro révén pedig kétgólos előnnyel mentek a pihenőre. A térfélcsere után aztán nagyot változott a játék képe, az Atléti brutális fölényének pedig a 64. percben lett meg az első eredménye, Carrasco bal oldali szögletére Cunha érkezett a hosszú kapufánál, és nem hibázott. Ekkor azonban a felzárkózás megakadt, a rendes játékidő végéig a Metropolitano csapata nem tudott újból betalálni, de az utolsó pillanatokban minden megfordult: előbb Correa vágta be a Suárez lövése után a nagyot védő Domenechről kivágódó labdát (90.), majd alig múlt el az egyenlítés öröme, a jobboldalt tizenhatosba törő Cunha találta meg Hermosót a hosszú kapufánál, aki közvetlen közelről nem hibázott.

Spanyol bajnokság, a 22. forduló: Espanyol–Betis 1:4, Levante–Cádiz 0:2, Villarreal–Mallorca 3:0, Sevilla–Celta Vigo 2:2, Atlético Madrid–Valencia 3:2, Granada–Osasuna 0:2, Real Madrid–Elche 2:2.

11

A következő fordulóban (február 4–7.): Getafe–Levante, Elche–Alavés, Mallorca–Cádiz, Celta Vigo–Rayo Vallecano, Osasuna–Sevilla, Valencia–Real Sociedad, Barcelona–Atlético Madrid, Betis–Villarreal, Real Madrid–Granada, Athletic Bilbao–Espanyol.

Diaby-tripla, Orbán is betalált

Nem kímélte a Bundesliga harmadik helyét tartó Leverkusen az osztályozós helyen álló Augsburgot, amelyet 5:1-el intézett el szombaton. Kevesebb mint fél óra játék után már kettővel ment a házigazda, Bellarabi (9.) és Diaby (24.) szép akció végén volt eredményes. A fordulás után gyors gólváltások jöttek, Maier szépítése (62.) után újra Diaby került főszerepbe, aki négy perc alatt (65., 69.) teljessé tette mesterhármasát. A végeredményt az utolsó negyedórára fordulva Alario alakította ki (81.) egy szép sarkazós mozdulattal.

Küzdelmes sikert aratott a Hoffenheim vendégeként a dortmundi Borussia (2:3), és tartja előkelő helyét három, magyar játékost is magánál tudó gárda. Schäfer András új klubja, a berlini Union Kruse duplájával a Mönchengladbach gyepéről hozta el a pontokat, míg Sallai Roland a 74. percben állt be a Freiburg Stuttgart elleni győztes fellépésén. A magyarok közül Willi Orbán tette a legtöbbet klubjáért, hiszen a Leipzig a fejesével szerezte meg a vezetést a Wolfsburg elleni összecsapás 76. percében.

Német bajnokság, a 20. forduló: Frankfurt–Bielefeld 0:2, Leverkusen–Augsburg 5:1, Borussia (M)–Union 1:2, Freiburg–Stuttgart 2:0, Fürth–Mainz 2:1, Hoffenheim–Borussia (D) 2:3, Bochum–Köln 2:2, Leipzig–Wolfsburg 2:0.

10

A következő fordulóban (február 4–6.): Hertha–Bochum, Köln–Freiburg, Bielefeld–Borussia (M), Augsburg–Union, Mainz–Hoffenheim, Stuttgart–Frankfurt, Bayern–Leipzig, Borussia (D)–Leverkusen, Wolfsburg–Fürth.

Váratlanul botlott a City

Meglepetésre csak egy ponttal távozott Southamptonból a Premier League toronymagas éllovasa. A Manchester City a szombati összecsapáson már a 7. percben hátrányba került, amikor Walker-Peters használta ki Redmond önzetlen passzát. A Városiak természetesen hatalmas nyomást gyakoroltak a piros-fehérekre, ám ennek csak részben lett meg a gyümölcse: már a 65. minutumban jártak a felek, amikor Laporte emelkedett De Bruyne szabadrúgására, a klasszis spanyol védő pedig fejesével egalizált. A folytatásban a City előtt számos lehetőség adódott, a belga például a jobb kapufát is eltalálta, de az eredmény már nem változott, így Pep Guardiola fiai esélyt adtak a Liverpoolnak a közelebb zárkózásra. A Pool pedig élt is a lehetőséggel, Van Dijk, Oxlade-Chamberlain és Fabinho góljaival nem okozott gondot a három pont begyűjtése a Crystal Palace stadionjában.

Angol bajnokság, a 23. forduló: Watford–Norwich 0:3, Everton–Aston Villa 0:1, Brentford–Wolverhampton 1:2, Leeds–Newcastle 0:1, Manchester United–West Ham 1:0, Southampton–Manchester City 1:1, Arsenal–Burnley 0:0, Crystal Palace–Liverpool 1:3, Leicester–Brighton 1:1.

12

A következő fordulóban (február 8–10.): Newcastle–Everton, West Ham–Watford, Burnley–Manchester United, Manchester City–Brentford, Norwich–Crystal Palace, Tottenham–Southampton, Aston Villa–Leeds, Liverpool–Leicester, Wolverhampton–Arsenal. A Brighton–Chelsea mérkőzést már lejátszották (1:1).

A Southampton meglepetésre pontot lopott a bajnoki cím várományosától (Fotó: Beta/AP)

Džeko a hajrában hozta a pontokat

Váratlanul nehezen gyűjtötte be a pontokat a Serie A-éllovas Inter a kiesőzóna elől menekülő Veneziával szemben. A Nerroazzurri jó ideig nem tudta gólra váltani hatalmas mezőnyfölényét, sőt, Thomas Henry fejese (19.) először a kiscsapatot juttatta előnyhöz. Az Inter azért nem játszott sokáig ebben a kellemetlen helyzetben, Barella a 40. percben a legjobb helyen állt egy kipattanónál, és egyenlített, bár a gólt vissza kellett néznie Marchetti bírónak, hogy megbizonyosodjon, nem előzte-e meg a találatot szabálytalanság. A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az előző zárult, ám újabb találat nem született a rendes játékidő utolsó percéig: ekkor Džeko emelkedett Dumfries beadására, és fejesével megszerezte a kötelező pontokat a bajnokság éllovasának.

A forduló kisebbik rangadóján két, gyakran gólzáporos meccseket játszó gárda, a Lazio és az Atalanta ezúttal hálórezgés nélkül osztozott a pontokon.

Olasz bajnokság, a 23. forduló: Verona–Bologna 2:1, Genoa–Udinese 0:0, Inter–Venezia 2:1, Lazio–Atalanta 0:0, Cagliari–Fiorentina 1:1, Napoli–Salernitana 4:1, Spezia–Sampdoria 1:0, Torino–Sassuolo 1:1.