2024. április 23., kedd

Bergwijn, a csodacsere

Bravúros sikert aratott a Tottenham a Leicester vendégeként a Premier League elmaradt meccsének pótlásán. A Spurs a hosszabbítás 5. percéig 2:1-es hátrányban volt, ám ekkor érkezett a negyedórával korábban becserélt Bergwijn, aki két perc alatt két góllal megnyerte a meccset a vendégeknek.

Szakállas rekord

Nyolcvannyolc éves rekordot állított be az angol másodosztályban éllovas Fulham együttese azzal, hogy sorozatban három mérkőzésén is legalább hat gólt szerzett. A londoni csapat kedd este 6:2-re verte a vendég Birminghamet, ezt megelőzően pedig szombaton a Bristol felett diadalmaskodott szintén otthon és ugyancsak 6:2-re, míg egy hete a Reading stadionjában győzött 7:0-ra. Ehhez hasonló szériára angol együttes legutóbb az 1933/1934-es idényben volt képes, akkor a Chester produkált ilyen sorozatot. A Fulham 26 forduló után ötpontos előnnyel áll az élen a Championship tabelláján, szombaton pedig a nyolcadik helyezett Stoke vendége lesz.

Afrika-kupa, 3. forduló, D csoport: Bissau-Guinea–Nigéria 0:2, Egyiptom–Szudán 1:0. A csoport végeredménye: Nigéria 9, Egyiptom 6, Szudán és Bissau-Guinea 1 pont. Angol bajnokság, pótlás a 17. fordulóból: Leicester–Tottenham 2:3, Brentford–Manchester United 1:3. Az élcsoport (22 forduló után): Manchester City 56, Liverpool (–1) 45, Chelsea (+1) 44 pont stb. Francia bajnokság, elmaradt mérkőzések pótlása: Clermont–Strasbourg 0:2, Lille–Lorient 3:1, Montpellier–Troyes 0:1. Az élcsoport (21 forduló után): PSG 50, Nice 39 (–1), Marseille (–1) 37 pont stb. Német kupa, nyolcaddöntő: Hannover–Borussia (M) 3:0, Leipzig–Rostock 2:0, Hertha–Union 2:3, Hoffenheim–Freiburg 1:4. Olasz kupa, nyolcaddöntő: Sassuolo–Cagliari 1:0, Inter–Empoli 2:2, h. u. 3:2. Spanyol bajnokság, a 21. fordulóban: Celta Vigo–Osasuna 2:0, Valencia–Sevilla 1:1. Az élcsoport: Real Madrid 49, Sevilla 45, Betis 37 pont stb. Spanyol Király-kupa, nyolcaddöntő: Real Sociedad–Atlético Madrid 2:0.