2024. április 20., szombat

Győzelem a katalánok ellen

A Novi Sad női asztalitenisz-csapata megkezdte a negyeddöntőt az Európa-kupában, méghozzá sikerrel, hiszen a kétfordulós összecsapás első, újvidéki találkozóján 3:1-re legyőzte a katalán Reust, Spanyolország jelenlegi egyik etalonját. A Reus kénytelen volt otthon hagyni legjobb játékosát, a brazil Jessica Yamadát, akinek helyére a 45 éves veterán, Szvetlana Baktina ugrott be, ám a vendégek egyetlen győztes párharcát Radmila Tominjak ellen éppen ő vívta meg. Az újvidékiek részéről azonban Makszuti Anetta kétszer is nyert, és fontos volt Tijana Jokić fordítása is, aki kétszer is szetthátrányba került, ám végül behúzta a hat pontig tartó döntő játszmát. A visszavágót 16-án, vasárnap rendezik, ahol a Novi Sadnak már egy 3:2-es vereség is elődöntős szereplést érne.

Eredmények: Makszuti–Ramírez 3:1 (9, 9, –8, 7), Jokić–Kolis 3:2 (–5, 11, –4, 6, 3), Baktina–Tominjak 3:0 (9, 6, 3), Makszuti–Kolis 3:0 (6, 10, 12).