NBA

A szezon legfájóbb veresége

Még a Los Angeles-i közönségből is kevesen hihettek a Clippers győzelmében, amikor a harmadik negyed közepe táján a Denver 59:34-re vezetett, végül mégis az Angyalok Városának gárdája ünnepelt (87:85) a nyugati főcsoport tegnap hajnali összecsapásán. Nikola Jokićék a harmatgyenge támadásról szóló első félidő után 13-mal mentek (41:28), majd a harmadik periódusban az említett mértékben elhúztak, csak hogy a folytatásban teljesen összeomoljanak. A szerb MVP (21-13-8) teljesítményére ezúttal sem lehetett panasz, a zombori ezúttal Aaron Gordontól (30) kapott elsőrangú segítséget, de a csapat többi tagja nem tudott érdemben hozzátenni a meccshez. A Nuggets 20/19-es mérlegével pillanatnyilag épphogy elcsípné a közvetlen playoffot.

Időközben az európai kupák is zajlanak, igaz, rengeteg halasztással, többek között a Crvena zvezda–Real Madrid találkozó is elmaradt az Euroligában.

NBA, alapszakasz: Washington–Oklahoma 122:118, Toronto–Phoenix 95:99, Chicago–Detroit 133:87, Memphis–Golden State 116:108, New Orleans–Minnesota 128:125, LA Clippers–Denver 87:85. Euroliga, a 20. fordulóban: Fenerbahçe–Olimpiakosz 94:80, Bayern–Žalgiris 74:65, Barcelona–Milano 73:75. Az élcsoport: Barcelona 30, Real Madrid (–2) 28, Olimpiakosz (–1) és Zenit (–1) 24 pont stb. Eurokupa, a 9. fordulóban, A csoport: Hamburg–Türk Telekom 94:74.