2024. március 29., péntek
KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Szoboszlai is kivette a részét

Fölényesen tért vissza a szünetről a Leipzig – Nagyot fordítottak a dortmundiak – Benzemáék javították a botlást

Komoly szerepet vállalt Szoboszlai Dominik abban, hogy a téli szünet után győztesen tért vissza a Leipzig, amely a Mainz elleni 4:1-es sikerrel megközelítette az európai indulást érő helyeket. Hamar sorsdöntő eset történt a lipcsei meccsen, amikor Hack tizenhatosbeli kezezését piros lappal és tizenegyessel „jutalmazta” Aytekin bíró. André Silva precíz volt a büntetőpontról, a második félidőben pedig a Leipzig dűlőre vitte a dolgot: Szoboszlai a 47. percben az Nkunkutól kapott labdával a kapu előterébe tört, ahol kíméletlenül bevágta a játékszert a felső léc alá. A Mainz ugyan hamarosan szépíteni tudott, amikor Lee ugyancsak magasan helyezett bombája a felső lécről vágódott be (57.). Alig ünnepelte meg azonban a reménykeltő gólt a vendéggárda, Szoboszlai és Nkunku újabb találatot hozott össze, a magyar válogatott ezúttal az előkészítő szerepét vállalta a francia találatánál (58.), majd nem sokkal később André Silva a hazai sikert megpecsételő negyedik Leipzig-gólt is bevágta egy jól helyezett lövéssel (61.).

Drámai találkozón győzött a dortmundi Borussia, amely Borre duplája után kétgólos hátránnyal ment el a nagyszünetre Frankfurtban. A vendégek a 71. percben szépítettek Thorgan Hazard akciógóljával, a találkozó végjátékában pedig jött a slusszpoén, hiszen Meunier beadása után Bellingham egalizált közeli fejesével (87.), majd a rendes játékidő utolsó pillanataiban Dahoud életerős, távoli lövéssel megnyerte a meccset a sárga-feketéknek.

Ismét megtréfálta a rekordbajnok Bayernt a bajorok mumusának számító mönchengladbachi Borussia. A Bundesliga középcsapata a felek első szezonbeli meccsén 1:1-gyel rabolt pontot a Nagelsmann-legénységtől, októberben a kupában emlékezetes 5:0-val ütötte ki a bajorokat, ezúttal pedig 2:1-re nyert a müncheni Allianz Arénában, úgy, hogy Lewandowski vezető gólját (18.) fordították meg Neuhaus (27.) és Lainer (31.) révén.

Német bajnokság, a 18. forduló: Bayern–Borussia (M) 1:2, Leipzig–Mainz 4:1, Hoffenheim–Augsburg 3:1, Fürth–Stuttgart 0:0, Freiburg–Bielefeld 2:2, Leverkusen–Union 2:2, Frankfurt–Borussia (D) 2:3, Hertha–Köln 1:3.

6

A következő fordulóban (január 14–16.): Borussia (D)–Freiburg, Köln–Bayern, Mainz–Bochum, Stuttgart–Leipzig, Union–Hoffenheim, Wolfsburg–Hertha, Borussia (M)–Leverkusen, Augsburg–Frankfurt, Bielefeld–Fürth.

Javított a Királyi Gárda

Ezúttal nem hibázott a spanyol élvonalban az éllovas Real Madrid, amely a múlt hétvégén a Getafe otthonában szenvedett váratlan vereséget. A Királyi Gárda a középmezőnyben tartózkodó Valenciát látta vendégül, és bár a Denevérek majdnem egy félidő erejéig kihúzták kapott gól nélkül, végül sima hazai három pont lett a vége. Először Benzema talált be tizenegyesből (43.), a második félidő elején pedig Vinícius Júnior gyors duplája (52., 61.) eldöntötte a találkozót. Guedes egy büntető után még szépített (76.), de az utolsó szó is a toronymagas éllovasé volt Benzema hajrágólja (88.) révén.

Spanyol bajnokság, a 20. forduló: Levante–Mallorca 2:0, Real Sociedad–Celta Vigo 1:0, Granada–Barcelona 1:1, Real Madrid–Valencia 4:1, Rayo Vallecano–Betis 1:1, Sevilla–Getafe 1:0.

11

A következő fordulóban (január 16–20.): Elche–Villarreal, Betis–Alavés, Cádiz–Espanyol, Barcelona–Rayo Vallecano, Celta Vigo–Osasuna, Valencia–Sevilla, Getafe–Granada, Mallorca–Real Sociedad. Az Athletic Bilbao–Real Madrid mérkőzést már lejátszották, az Atlético Madrid–Levante meccset februárban rendezik.

Élen a Rossoneri

Zlatan Ibrahimović egy, Theo Hernandez két gólért volt felelős Veneziában, ahol a Milan viszonylag könnyed három pontot szerzett, és élre állt a Serie A-ban.

Olasz bajnokság, a 21. forduló: Venezia–Milan 0:3, Empoli–Sassuolo 1:5, Napoli–Sampdoria 1:0, Udinese–Atalanta 2:6.