2024. április 18., csütörtök

Döntés nélkül Londonban

Egyre több tényező kedvez a Premier League versenyfutásában a Manchester Citynek, amely a vasárnap esti Chelsea–Liverpool meccs „győztesének” nevezhető, miután döntetlennel zárult a csúcsrangadó a Stamford Bridge-en. Szűk fél óra sem kellett, hogy a Pool kettővel menjen a Kékek gyepén, előbb Mané (9.), majd Szalah (26.) fejezett be klasszis gólvágói tudást megcsillogtatva egy-egy támadást. A kétgólos előny azonban még a nagyszünet előtt elolvadt, a 42. percben Kovačić vágott be egy fantasztikus kapáslövést húsz méterről, „kitakarítva” a jobb felső pókhálót, majd Pulišić robogott a tizenhatosba Kanté passzával, és magasan lőtt el Kelleher mellett. A második félidőben az ír kapusnak és a túloldalon kollégájának, Mendynek is akadt dolga, a hálóőrök bravúrjaival pedig maradt a 2:2-es végeredmény.

Spanyolországban megérkezett az európai helyekre a Barcelona, amely Mallorcán győzött De Jong góljával, és pillanatnyilag az Európa-ligát érő 5. pozíción áll.

Angol bajnokság, a 21. fordulóban: Chelsea–Liverpool 2:2. Az élcsoport: Manchester City 53, Chelsea 43, Liverpool (–1) 42 pont stb. Spanyol bajnokság, a 19. fordulóban: Alavés–Real Sociedad 1:1, Betis–Celta Vigo 0:2, Mallorca–Barcelona 0:1. Az élcsoport: Real Madrid (–1) 46, Sevilla (–1) 38, Betis 33 pont stb.

Teremfocitorna Zentán

Január 8-án a zentai sportcsarnokban 5+1-es teremfocitorna kezdődik, amelyre a mai az utolsó nap a benevezésre. A részvételi díj csapatonként 8000 dinár, a győztes 200 000 dinárt nyer, a második 80 000, a harmadik pedig 30 000 dinárt vihet haza. Információk a 061/228-9424-es, illetve a 064/872-5311-es telefonszámon.