2024. április 23., kedd

Megmenekültek a manchesteriek

Hiába tartózkodik a Newcastle a Premier League kiesőzónájában, a Manchester United pedig az európai kupatornát érő helyek küszöbén, a Vörös Ördögök még örülhettek is hétfő este, hogy egy pontot elhoztak a St. James’ Parkból. Ralph Rangnick csapata már a 7. percben hátrányba került, amikor a középen előretörő Saint-Maximin estében még el tudott lőni tizennyolc méterről, pontosan a jobb kapufa mellé. A manchesteriek ezután bő egy órán át futottak az eredmény után, miközben a házigazda kontrákból veszélyeztetett. Az egyenlítés csak a 71. percben lett meg, Cavani a jobb szélen felfutó Dalot-tól kapott labdát, első lövését még blokkolta a védelem, de másodjára már a jobb alsóban kötött ki az uruguayi próbálkozása. A hátralévő bő húsz percben mindkét fél javára eldőlhetett volna a meccs, a legnagyobb esélyük a Szarkáknak volt. Gyors egymásutánban Murphy bombázott kapufára, majd Almiron magasan helyezett lövésénél kellett De Geának nagyot nyújtózkodnia, ám az eredmény már nem változott a lefújásig.

Angol bajnokság, a 19. fordulóban: Newcastle–Manchester United 1:1. Az élcsoport: Manchester City 47, Liverpool (–1) és Chelsea 41 pont stb.