2024. április 16., kedd

Látványos öngól után fordítás

Hátrányból kellett megküzdenie a három pontért a Chelsea-nek a Premier League vasárnap esti mérkőzésén, de Thomas Tuchel legénysége megoldotta a feladatot, és Birminghamben 3:1-re verte az Aston Villát, így továbbra is tartja a lépést az élcsapatokkal. Furamód a meccs legszebb találata egy öngól volt, amikor Reece James csúsztatott egy beadás után jó húsz méterről a saját kapujába, előnyhöz juttatva a Villát (28.). Percekkel később azonban már Jorginho értékesített egy tizenegyest (34.), miután Cash buktatta a balról betörő Hudson-Odoit. A mezőnyfölényben játszó Chelsea a Hudson-Odoi szép bekanyarítására érkező Lukaku fejesével ragadta magához a vezetést (56.), amit Jorginho pecsételt meg második büntetőjével a hosszabbításban, miután Konsa letarolta a kontrázó, éles helyzetben kapura törő Lukakut.

Angol bajnokság, a 19. fordulóban: Aston Villa–Chelsea 1:3, Brighton–Brentford 2:0. Az élcsoport: Manchester City 47, Liverpool (–1) és Chelsea 41 pont stb.

A Chelsea tartja a lépést a dobogós helyekért futott versenyben (Fotó: Beta/AP)