Döntés nélkül Sevillában

Andalúzia fővárosában a Sevilla és a Barcelona játszott derbit, amely eredményének a spanyol bajnokság éllovasa, a Real Madrid örülhetett legjobban. A 4. forduló elmaradt találkozójának pótlásán a Sevilla számára az volt a tét, hogy „ragadjon” a Királyi Gárdára, és az ügy jól is indult, amikor bő fél óra játék után Papu Gomez Rakitić trükkösen elvégzett, lapos szöglete után előnyhöz juttatta csapatát. Az első félidő utolsó percében viszont Araujo emelkedett Dembélé szögletére, a jól helyezett fejes pedig, mint később kiderült, beállította az 1:1-es végeredményt. A feszült hangulatú meccsen a 64. percben Koundét kiállították a házigazdától, amiért egy oldalvonali lökdösődés után fejbe dobta Jordi Albát, de a Barcelona nem tudott élni emberelőnyével.

Olasz bajnokság, a 19. fordulóban: Genoa–Atalanta 0:0, Juventus–Cagliari 2:0. Az élcsoport: Inter 43, Napoli és Milan 39 pont stb. Spanyol bajnokság, elmaradt mérkőzések pótlása: Villarreal–Alavés 5:2, Sevilla–Barcelona 1:1. Az élcsoport (18 forduló után): Real Madrid 43, Sevilla 38, Betis 33 pont stb.