Az éllovas örömfocival verte a sereghajtót

Ötöt pakolt a Salernitana hálójába az Inter – Angliában csak négy mérkőzést rendeztek a vírus miatt – Tovább nőtt a Bayern előnye a Bundesliga élén

Vegyesen alakult a hétvégi forduló a Serie A nagycsapatai számára. A forduló nyertese – a tegnap késő este végződő Milan–Napoli ütközet győztesén kívül – a listavezető Inter, amely a sereghajtó Salernitana otthonában öt gólig számolt, saját gyepén kiütve a kiscsapatot, ahol a 38 éves Franck Ribéry tölti pályafutása utolsó időszakát. A francia veterán időnként szép támadásokat vezetett társaival, de hamar eldőlt a házigazda sorsa, a látványos, ötletes focit játszó Inter ugyanis a 11. perctől, Perišić Calhanoglu jobb oldali szöglete utáni fejesével vezetett, és folyamatosan növelte előnyét. Dumfries felső lécről gólvonal mögé vágódó bombája duplázta meg a milánóiak előnyét, a térfélcsere után pedig szép akciók végén Sánchez, Martínez és Gagliardini talált be.

Bolognában aratott fontos győzelmet a Juventus, amely tartja a lépést az európai helyekért futott versenyben, míg a Roma nagy derbit nyert Bergamóban, 4:1-re lemosva a dobogós helyben reménykedő Atalantát.

Olasz bajnokság, a 18. forduló: Lazio–Genoa 3:1, Salernitana–Inter 0:5, Atalanta–Roma 1:4, Bologna–Juventus 0:2, Cagliari–Udinese 0:4, Fiorentina–Sassuolo 2:2, Spezia–Empoli 1:1.

8

A következő fordulóban (december 21–22.): Udinese–Salernitana, Genoa–Atalanta, Juventus–Cagliari, Sassuolo–Bologna, Venezia–Lazio, Roma–Sampdoria, Inter–Torino, Verona–Fiorentina, Empoli–Milan, Napoli–Spezia.

Nehéz dolga volt a Salernitanában levezető Franck Ribérynek és társainak… (Fotó: Beta/AP)

Bezavart az omikron

Folytatódik a Premier League koronavírus-krízise, az omikron variáns széles körű megjelenése, illetve elterjedése miatt a hétvégi forduló tíz mérkőzéséből mindössze négyet rendeztek meg. A pályára kifutó csapatok közül az egyre inkább magára találó Arsenal és az éllovas Manchester City is fölényes diadalt ünnepelhetett. Az Ágyúsok többek között Martinelli 12 perc alatt lőtt duplájával négyet szórtak a Leeds otthonában, és már stabil negyedikek a tabellán. A Városiaknak a kiesőzónában tanyázó Newcastle nem okozott gondot, már egy félidő után (0:2) többé-kevésbé biztos volt a három pontjuk.

Angol bajnokság, a 18. fordulóban: Leeds–Arsenal 1:4, Wolverhampton–Chelsea 0:0, Newcastle–Manchester City 0:4. A Tottenham–Liverpool mérkőzés lapzárta után ért véget. A Manchester United–Brighton, Southampton–Brentford, Watford–Crystal Palace, West Ham–Norwich, Aston Villa–Burnley és az Everton–Leicester mérkőzést elhalasztották.

10

A következő fordulóban (december 26–27.): Liverpool–Leeds, Wolverhampton–Watford, Burnley–Everton, Manchester City–Leicester, Norwich–Arsenal, Tottenham–Crystal Palace, West Ham–Southampton, Aston Villa–Chelsea, Brighton–Brentford, Newcastle–Manchester United.

Féltávnál eldőlt?

Valószínűtlen győzelmet aratott a Bundesliga hétvégi játéknapján a dortmundi Borussia felett a Hertha, amelynek élén a Dárdai Pál helyére leült Tayfun Korkut négy tétmeccsből két győzelmet, összesen hét pontot gyűjtött. A fővárosiak ennek megfelelően visszakapaszkodtak a tabella középmezőnyébe, miközben a sárga-feketéket még távolabbra sodorták az ezúttal Wolfsburgot simán kiütő Bayerntől. A berlini összecsapáson egyébként rapszodikusan alakultak az események: a hazai Maolida gólját (15.) les miatt elvették, majd negyedóra múltán Brandt a vendégeket juttatta előnyhöz. Hamar feltámadt viszont a Hertha, amelynél Belfodil egyenlített (51.), majd Richter duplázott (57., 69.) a 3:1-es előnyért. A dortmundiak küzdöttek a pontmentésért, de csak a szépítésig futotta erejükből Tigges szép fejesével (83.).

Német bajnokság, a 17. forduló: Bayern–Wolfsburg 4:0, Leipzig–Bielefeld 0:2, Hoffenheim–Borussia (M) 1:1, Fürth–Augsburg 0:0, Frankfurt–Mainz 1:0, Bochum–Union 0:1, Hertha–Borussia (D) 3:2, Freiburg–Leverkusen 2:1.

5

A következő fordulóban (január 7–9.): Bayern–Borussia (M), Leverkusen–Union, Freiburg–Bielefeld, Fürth–Stuttgart, Hoffenheim–Augsburg, Leipzig–Mainz, Frankfurt–Borussia (D), Hertha–Köln, Bochum–Wolfsburg.

A Sevilláé a vízválasztó

Kulcsfontosságú mérkőzést játszott Andalúzia fővárosában a Sevilla és az Atlético Madrid, aminek az volt a tétje, hogy a házigazda látótávolságon belül marad-e a Real Madrid mögött, illetve hogy az Atléti végleg leszakad-e a címesélyesekről. A Sevillának jól indult a találkozó, Rakitić egy szenzációs távoli bombával már a 7. percben megszerezte a vezetést, amit Felipe szöglet utáni fejese egyenlített ki (33.). Sokáig nem született ezután gól, ám a hajrában Ocampos jól érkezett Kounde labdájára, és eldöntötte a találkozót (88.).

Spanyol bajnokság, a 18. forduló: Celta Vigo–Espanyol 3:1, Rayo Vallecano–Alavés 2:0, Real Sociedad–Villarreal 1:3, Barcelona–Elche 3:2, Sevilla–Atlético Madrid 2:1, Granada–Mallorca 4:1, Athletic Bilbao–Betis 3:2.