A Pool tartja a lépést

Ragad az éllovas Manchester Cityre a Premier League-ben a Liverpool, amely csütörtök este az Anfielden a Newcastle legyőzésével gyűjtötte be a három pontot. A kiesőzónában tanyázó Szarkák Shelvey precíz húszméteres lövésével már a 7. percben vezettek, de Jota és Szalah négy perc alatt duplázott, a 25. percben már a Liverpool vezetett. Sokáig nem született újabb gól, mígnem Alexander-Arnold a 87. percben egy látványos 25 méteres bombával feltette a pontot az i-re.

Nagy fölényben játszott a Chelsea is, mégis pontokat hullajtott az Everton ellen a Stamford Bridge-en. A Kékek csak a 70. percben szerezték meg a vezetést Mount góljával, ám a vendégek már négy perccel később egyenlítettek Branthwaite révén, és ez is maradt a végeredmény.

Angol bajnokság, a 17. fordulóban: Chelsea–Everton 1:1, Liverpool–Newcastle 3:1, a Leicester–Tottenham mérkőzést elhalasztották. Az élcsoport: Manchester City 41, Liverpool 40, Chelsea 37 pont stb.