Az Ágyúsok már BL-pozícióban

Londoni derbit játszott egymással szerda este az Arsenal és a West Ham, aminek a tétje a Premier League negyedik helye volt. A szezont botladozva kezdő Ágyúsok kezdeményezőbben léptek fel az Emirates Stadionban, aminek először a 48. percben lett meg az eredménye, Martinelli remek lapos kiugratást kapott Lacazette-től, és higgadtan fejezte be a támadást. Lacazette nem sokkal később eldönthette volna a találkozót, de kihagyta a Coufal szabálytalanságáért befújt büntetőt, amiért a csehet egyébként második sárgával kiállította Anthony Taylor játékvezető. A nehéz helyzetbe került Kalapácsosoknak a hajráig volt reményük a pontszerzésre, mígnem Smith Rowe a tizenhatos vonaláról elengedett lövéssel eldöntötte a találkozót (87.).

Angol bajnokság, a 17. fordulóban: Brighton–Wolverhampton 0:1, Crystal Palace–Southampton 2:2, Arsenal–West Ham 2:0. Az élcsoport: Manchester City 41, Liverpool (–1) 37, Chelsea (–1) 36 pont stb. Német bajnokság, a 16. fordulóban: Borussia (M)–Frankfurt 2:3, Augsburg–Leipzig 1:1, Leverkusen–Hoffenheim 2:2, Borussia (D)–Fürth 3:0, Union–Freiburg 0:0. Az élcsoport: Bayern 40, Borussia (D) 34, Leverkusen 28 pont stb.

Az Arsenal győzelme csak a hajrában vált biztossá (Fotó: Beta/AP)