Durant döntött Embiidék ellen

Két, MVP-címre is esélyes sztár nézett szembe egymással Brooklynban, ahol a Kevin Durant fémjelezte Nets a Joel Embiid vezette Philadelphiát fogadta. A házigazda az első félidő hajrájára komoly előnyt (66:46) épített fel, ám a 76ers szívós védelemmel meccset csinált a találkozóból, mintegy három perccel az órán 101:101 állt a kijelzőn. A végjáték viszont ismét a Brooklynnak kedvezett, amely elsősorban Durant kosaraival húzott el, majd győzött (114:105). Ő 34, Embiid 32 ponttal volt csapata legjobbja.

NBA, alapszakasz: Indiana–Detroit 122:113, Brooklyn–Philadelphia 114:105, Houston–New York 103:116, Phoenix–Washington 118:98.

EURÓPAI POROND

Soproni erődemonstráció

Roppant fölényesen, 27 ponttal verte (67:40) a lengyel Gdyniát a Sopron a női Euroliga 9. fordulójában, így a magyar kirakatcsapat a spanyol Girona és a török Fenerbahçe mellett továbbra is élen áll a B csoportban. A Sopron védekezése az utolsó negyedben valódi mestermunkát mutatott be, amikor mindössze 3 pontot engedélyezett a vendégeknek.

Euroliga, a 16. fordulóban: Fenerbahçe–Baskonia 75:53, Panathinaikosz–Barcelona 82:85, Makkabi–Efes 78:92, Milano–Real Madrid 73:75. Az élcsoport: Barcelona 28, Real Madrid 26, Olimpiakosz (–1) és Milano 20 pont stb. Női Euroliga, a 9. forduló, B csoport: Sopron–Gdynia 67:40. Az élcsoport: Girona, Fenerbahçe és Sopron 15 pont stb.