Nadal győzelme volt a nyerő

A megszokottnál rövidebb a teniszezők téli szünete, az ATP-nek azonban így is van bőven ideje a hagyományos év végi statisztikai ranglisták kihirdetésére. Elsőnek az ATP-tornákon tapasztalt látványos fordulatokat vették számba, közöttük is az ötös lista első helyére Rafael Nadalnak a római nyolcaddöntőben a kanadai Denis Shapovalov feletti, vert helyzetből aratott győzelme került. Shapovalov ugyanis a megnyert első játszma után a másodikban 3:0-ra vezetett, mégis a spanyol nyert.

1. Nadal–Shapovalov 3:6, 6:4, 7:6, Róma, nyolcaddöntő
2. Dimitrov–Medvegyev 4:6, 6:4, 6:3, Indian Wells, nyolcaddöntő (volt 4:6, 1:4 is)
3. Köpfer–Murray 6:4, 5:7, 7:6, Párizs, 1. forduló (volt 6:4. 5:3, azután a 3. szettben 4:5-nél Murray két meccslabdát hagyott ki, a rövidítésben pedig Köpfer további 5 meccslabdát mentett)
4. Gaston–Alcaraz 6:4, 7:6, Párizs, nyolcaddöntő (a második szettben 0:5-ről fordított a francia)
5. Hurkacz–Cicipasz 2:6, 6:3, 6:4, Miami, negyeddöntő (volt 2:6, 0:2, 15:40, a lengyel mégis nyert)

Abu-Dzaabiban mától tartják meg a hagyományos háromnapos bemutatót, amelyen az eredetileg beharangozott Emma Raducanu (Covid), valamint Thiem és Ruud (sérülés) helyett Ons Jabeur, Dan Evans és Taylor Fritz játszik. Jabeur ellenfele a női meccsen Belinda Bencic, a férfi negyeddöntőben pedig Murray–Evans (a győztes az elődöntőben Nadallal mérkőzik) és Shapovalov–Fritz (Rubljov) a párosítás.

A franciaországi Limoges 125-ös női tornáján Nina Stojanović másfél hónap után nyert tétmeccset. A szerb a rajton könnyen győzött a lett Daniela Vismane ellen, és a negyeddöntőért a Zvonarjova–Vihljanceva orosz rangadó győztesével játszhat.

LIMOGES. – A 125-os női torna 1. fordulójában: N. Stojanović–Vismane 6:2, 6:0.