Idő előtt az öltözőbe

Hiába játszott nagyot Nikola Jokić a Washington ellen, nem pazar teljesítményéről (28-19-9) marad emlékezetes a Denver győzelme (113:107), hanem egy újabb technikai faultja miatt.

A zombori az utolsó negyedben nyert helyzetnél, húsz pont körüli előnynél a betörő Spencer Dinwiddie-n védekezett, amikor kapott egy könyököst a nyakára, ám a szabálytalanságot nem fújták be, ellenben a kosarat megadták a Wizards klasszisának. A szerb a bírók hangos szidalmazásába kezdett, amiért azonnali kiállítást kapott, a Nuggets pedig vezére nélkül elbizonytalanodott, és kényelmes előnyének (98:77) nagy része az utolsó percekre elolvadt. A vendégek erejéből azonban a fordításra már nem futotta (113:107).

NBA, alapszakasz: Cleveland–Miami 105:94, Indiana–Golden State 100:102, Toronto–Sacramento 124:101, Atlanta–Houston 126:132, Boston–Milwaukee 117:103, Memphis–Philadelphia 126:91, Dallas–Charlotte 120:96, Denver–Washington 113:107, LA Clippers–Phoenix 111:95.