Jorginho lába nem remegett

Hosszabbításban lőtt büntetővel nyert a Chelsea – Véget ért Gulácsi Péterék hullámvölgye – Egy pontnak is örülhetett a Milan

A Premier League három szoros éllovasa kivétel nélkül olyan találkozón gyűjtötte be a három pontot, amelyek egyetlen találaton múltak, ráadásul mindhárom helyszínen tizenegyes volt a sorsdöntő gól.

A Liverpool és a Manchester City is csak a második félidő derekán tudta megtörni a rivális védelmének szívós ellenállását. A Pool a Szalah fellökéséért befújt tizenegyessel, az egyiptomi realizálásával fektette két vállra az Aston Villát, a Városiak pedig Moutinho kezezéséért kaptak aranyat érő lehetőséget, amit Sterling küldött a Wolverhampton hálójába. A legtovább a bajnoki dobogó harmadik fokán álló Chelsea izgulhatott. Londonban roppant szívós harcot mutatott a Leeds, amely Raphinha (ugyancsak tizenegyesből lőtt) góljával vezetett. Mount az első félidő hajrájában egalizált, majd nem sokkal a térfélcserét követően Jorginho állhatott oda a büntetőhöz, miután épp Raphinha buktatta Rüdigert a tizenhatosban (2:1). Hiába vezettek a hajráig a Kékek, a frissen becserélt Gelhardt a 83. percben, Roberts szép bal oldali elfutása után ismét örömet szerzett a vendégeknek. Már úgy tűnt, hogy a Leeds értékes ponttal térhet haza a Stamford Bridge-ről, amikor másodszor buktatták Rüdigert a tizenhatosban – ezúttal Klich volt a vétkes –, Jorginho pedig másodszor sem hibázott a büntetőpontról.

Az angliai sztárcsapatok közül egyedül a lassacskán felfelé kapaszkodó Arsenal ünnepelt határozott, 3:0-s eredménnyel. Sokadjára volt a Manchester United megmentője Cristiano Ronaldo, aki a Norwich otthonában a 75. percben büntetőből volt precíz, eldöntve a meccset.

Angol bajnokság, a 16. forduló: Brentford–Watford 2:1, Manchester City–Wolverhampton 1:0, Arsenal–Southampton 3:0, Chelsea–Leeds 3:2, Liverpool–Aston Villa 1:0, Norwich–Manchester United 0:1, Burnley–West Ham 0:0, Leicester–Newcastle 4:0.

10

A következő fordulóban (december 14–16.): Brentford–Manchester United, Norwich–Aston Villa, Manchester City–Leeds, Brighton–Wolverhampton, Burnley–Watford, Crystal Palace–Southampton, Arsenal–West Ham, Leicester–Tottenham, Chelsea–Everton, Liverpool–Newcastle.

A Leeds hősiesen küzdött a Stamford Bridge-en (Fotó: Beta/AP)

Feltámadnak Szoboszlaiék?

Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Bundesligában a Leipzig, amely korábban sorozatban háromszor kapott ki. Szoboszlai Dominik a 63. percben szállt be a ’gladbach elleni meccsre, amelyen Gulácsi Péter csak egyszer kapitulált, ellenben a lipcseiek négyszer vették be Sommer kapuját.

Német bajnokság, a 15. forduló: Köln–Augsburg 0:2, Bayern–Mainz 2:1, Bochum–Borussia (D) 1:1, Freiburg–Hoffenheim 1:2, Hertha–Bielefeld 2:0, Leipzig–Borussia (M) 4:1, Wolfsburg–Stuttgart 0:2, Fürth–Union 1:0.

4

A következő fordulóban (december 14–15.): Stuttgart–Bayern, Bielefeld–Bochum, Mainz–Hertha, Wolfsburg–Köln, Borussia (M)–Frankfurt, Augsburg–Leipzig, Leverkusen–Hoffenheim, Borussia (D)–Fürth, Union–Freiburg.

Fontos sevillai pontok

Nehéz mérkőzésen gyűjtötte be a spanyol bajnokság élmezőnyében tartózkodó Sevilla a három pontot, az andalúziaiak Delaney első félidei találatával diadalmaskodtak Bilbaóban, úgy, hogy a teljes második játékrészben a házigazda nagy nyomásának kellett ellenállniuk.

Spanyol bajnokság, a 17. forduló: Mallorca–Celta Vigo 0:0, Espanyol–Levante 4:3, Alavés–Getafe 1:1, Valencia–Elche 2:1, Athletic Bilbao–Sevilla 0:1, Villarreal–Rayo Vallecano 2:0, Osasuna–Barcelona 2:2.

8

A következő fordulóban (december 17–20.): Celta Vigo–Espanyol, Rayo Vallecano–Alavés, Real Sociedad–Villarreal, Barcelona–Elche, Sevilla–Atlético Madrid, Granada–Mallorca, Athletic Bilbao–Betis, Getafe–Osasuna, Real Madrid–Cádiz, Levante–Valencia.

Könnyelmű nagyok

Két megoldható vendégjátékra készült a hétvégén a Serie A-ban a Juventus és a Milan, mégis mindkét gárda csak egy ponttal hagyta ott a gyepet. A Zebrák Morata góljával vezettek, de a Venezia egalizálni tudott, a Milan viszont örülhet, hogy Ibrahimović hosszabbításban lőtt góljával egyáltalán pontot mentett.

Olasz bajnokság, a 17. forduló: Genoa–Sampdoria 1:3, Fiorentina–Salernitana 4:0, Venezia–Juventus 1:1, Udinese–Milan 1:1, Torino–Bologna 2:1, Verona–Atalanta 1:2.