Duranté a szezon első ötvenese

A vártnál jóval nehezebben győzött Detroitban a bajnoki címre ácsingózó Brooklyn, amely csak az utolsó negyedben lépett el a Pistonstól, igaz, ezekben a percekben két számjegyű előnyt alakított ki (104:116). A találkozón több fontos Nets-pontszerző, elsősorban James Harden sem lépett pályára, ám ezt nem érezte meg a vendégcsapat, amelynek soraiban Kevin Durant hatalmas partit hozott össze, a nyurga zseni ugyanis 51 pontnál állt meg, ami mellé ráadásul 9 gólpasszt és 7 lepattanót, illetve színvonalas védekezést is a közösbe tett. Durant az első játékos lett a szezonban, aki elérte a félszáz pontot, és 29,4-es átlaggal magasan vezeti a pontszerzési listát Giannis Antetokounmpo (27,3) és Steph Curry (27,1) előtt.

NBA, alapszakasz: New York–Milwaukee 97:112, Detroit–Brooklyn 104:116, Oklahoma–Dallas 84:103, San Antonio–New Orleans 112:97, Portland–Minnesota 111:116, LA Lakers–Orlando 106:94. ABA-liga, a 11. fordulóban: Cibona–Budućnost 73:80, Zadar–Mornar 71:76. Az élcsoport: Crvena zvezda 21, Partizan és FMP 20 pont stb.

Idén még senki sem szórt annyi pontot egy meccsen, mint Kevin Durant (Fotó: Beta/AP)