XXV. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG

Hosszú rövidzárlat

Tizennyolc percig játszott reménykeltően Szerbia válogatottja a B csoport utolsó mérkőzésén, ahol Oroszország ellen a csoportelsőség volt a tét.

Sokáig felváltva estek a gólok, ráadásul a szerbek 9:8-nál a vezetést is átvették – először és utoljára. Innentől drámai fordulatot vett a meccs képe, a szerbek tizennégy perc után, csak a második félidő elején tudtak ismét betalálni a kapuba, de a hátrányuk ekkor már 17:10-re rúgott. Talán a beálló Marija Petrović 10. percben történt piros lapos kiállítása is közrejátszott, de a szerbek védelme rendszeresen kihagyott, az oroszok halomra szerezték a gólokat kontrából, ezúttal a kapuban Jovana Ristović Kristina Graovacra cserélése sem tett csodákat, míg a másik kapu előtt ötlettelen maradt a támadójáték. Az oroszok végül tíz góllal, 32:22-re nyertek, így a szerbek nemcsak kettővel kevesebb ponttal kezdhetik meg a következő szakaszt, de a gólkülönbségük sem az igazi a riválisokhoz képest. Az I-es számú középdöntős csoportban a korábbi honfitárs montenegróiakkal és szlovénokkal, a kettő között pedig az olimpiai bajnok és az oroszokhoz hasonlóan maximális ponttal érkező franciákkal kell megküzdeniük Uroš Bregar lányainak.

Az alapszakasz utolsó napján fordulatos döntetlent hozott a svéd–holland rangadó, ami talán előszele az innentől kezdődő izgalmaknak: a nyolc csoport utolsó helyezettjei az Elnöki Kupáért zajló minitornán folytatják, a többi 24 csapat azonban most sorolódott az előző vb-k lebonyolítását idéző hatos csoportokba, amelyekből a legjobb kettő jut majd az egyenes kieséses szakaszba.

Eredmények, a 3. forduló, A csoport: Angola–Szlovénia 25:25 (14:13), Franciaország–Montenegró 24:19 (12:12). A sorrend: Franciaország 6, Szlovénia 3, Montenegró 2, Angola 1 pont. B csoport: Kamerun–Lengyelország 19:33 (7:16), Oroszország–Szerbia 32:22 (15:9). A sorrend: Oroszország 6, Szerbia 4, Lengyelország 2, Kamerun 0 pont. C csoport: Kazahsztán–Irán 31:25 (14:10), Norvégia–Románia 33:22 (17:11). A sorrend: Norvégia 6, Románia 4, Kazahsztán 2, Irán 0 pont. D csoport: Puerto Rico–Üzbegisztán 30:24 (14:12), Hollandia–Svédország 31:31 (17:18). A sorrend: Hollandia 5, Svédország 5, Puerto Rico 2, Üzbegisztán 0 pont.