XXV. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG

Sérülések tornája

Péntek este Lengyelország ellen pályára lépve Szerbia is megkezdte szereplését a spanyolországi vb-n. A szerb keretben még hárman vannak ott azok közül, akik a csapat tagjai voltak a 2013-as, hazai rendezésű vb-n elért ezüstérem idején: Kristina Liščević, Jovana Risović, Jovana Stoiljković, utóbbi pedig hat góljával most is oroszlánrészt vállalt a győzelem bebiztosításában egy meglehetősen szoros mérkőzésen. Bár Szerbia végig őrizte a vezetést, ami a második félidő elején már hatgólosra is rúgott, az utolsó 10-15 percre a lengyelek vissza tudtak zárkózni egygólos hátrányra, s a heteseket ihletett formában védő Kristina Graovacnak is nagy szerepe volt abban, hogy nem került sor egyenlítésre. Az utolsó három találatot aztán már Uroš Bregar tanítványai szerezték, így 25:21-re behúzták a nyitómeccsüket.

Szombaton már a 2. forduló kezdődött, amelyben Magyarország ellenfele Csehország volt, és a szlovákok elleni meccshez kísértetiesen hasonlító forgatókönyv szerint nyertek 32:29-re, ezzel garantálva továbbjutásukat a második csoportkörbe. A nagyrészt kiegyenlített formát hozó találkozón a magyarok ezúttal is a második félidő elején tudtak meglógni, és kényelmes előnyt kiépíteni. A magyar csapatból 11 góljával magasan kiemelkedett Klujber Katrin, de a meccs kritikus pontján villant Vámos Petra is, aki kettős emberhátrányban kétszer egymás után betalált a cseh kapuba. A végjátékban ismét pályára lépett az adai Halászban nevelkedett Albek Anna, aki ezúttal is jegyzett egy gólt, na meg egy kiállítást is.

Nem maradhatott észrevétlenül, hogy milyen sok súlyos sérülés történt már a tornán, mindössze néhány nap leforgása alatt. Rossz talajra érkezések után hordágyon, térdsérüléssel hagyta el a pályát a román Oana Borș, a horvát Josipa Mamić és a kongói Josephine Nkou, a Puerto Ricó-i Ciris Garciának pedig a válla húzódott meg. A leghátborzongatóbb esetet a dán Mia Rej élte át, akinek visszahajlott a térde, amikor csapattársa, Mette Tranborg nekiesett egy támadásnál.

Eredmények, az 1. forduló, A csoport: Franciaország–Angola 30:20 (13:9), Montenegró–Szlovénia 18:28 (8:16). B csoport: Orosz csapat–Kamerun 40:18 (17:10), Szerbia–Lengyelország 25:21 (16:13). C csoport: Románia–Irán 39:11 (20:3), Norvégia–Kazahsztán 46:18 (24:10). D csoport: Hollandia–Puerto Rico 55:15 (23:6), Svédország–Üzbegisztán 46:15 (22:11). A 2. forduló, E csoport: Szlovákia–Németország 22:36 (12:17), Magyarország–Csehország 32:29 (17:15). F csoport: Dél-Korea–Tunézia 31:29 (14:14), Kongó–Dánia 18:33 (7:18). G csoport: Paraguay–Horvátország 16:38 (5:15), Japán–Brazília 25:29 (15:12). H csoport: Ausztria–Argentína 29:31 (14:18), Kína–Spanyolország 18:33 (7:16).