KARATE

Preković nem kelt fel a trónról

Világbajnoksággal zárta a szezonját az olimpián reflektorfénybe került karate, a tavalyról elhalasztott esemény házigazdája Dubaj volt, ahol több mint száz ország közel ezer sportolója lépett tatamira. A férfiak és a nők számára kiírt 16 szám között a küzdőszakág (kumite) és a formagyakorlat (kata) is szerepelt. Szerbia 17 sportolóval vett részt a tornán, és két éremmel térhetett haza. Az ország elő számú karatésa, az olimpiát is megnyerő Jovana Preković ezúttal is ellenállhatatlan volt, a 61 kg-os kategóriában első mérkőzésein lengyel, perui és algériai ellenfelét is nagy különbséggel győzte le, majd az elődöntőben a szlovák Ingrida Suchánkovát 3:2-ra, a fináléban pedig az ukrán Anita Szeroginát 2:1-re múlta felül, így megvédte 2018-ban megszerzett világbajnoki címét. Ennél váratlanabb siker volt Szerbia ezüstérme a kumite férfi csapatversenyében: a Sasok hétfős együttesének Svájcon, Észak-Macedónián, Azerbajdzsánon és Üzbegisztánon túljutva csak a döntőben Olaszország csapatába tört bele a bicskája. Szintén közel volt a dobogóhoz 68 kg-ban Ivana Perović, aki a bronzmérkőzést veszítette el, de Szerbia így is az előkelő hatodik helyen zárt az éremtáblázaton, amit négy arannyal és összesen hét éremmel Japán nyert meg. Magyarország színeiben Tadissi Martial zárt a legeredményesebben, aki a férfiak 67 kg-os súlycsoportjában ötödik lett.