Szerbia esélyesebb, de…

Szerbia válogatottja meglehetősen sok szerencsével jutott be a Davis-kupa negyeddöntőjébe, és Fortuna a kegyeibe fogadta akkor is, amikor ellenfelet adott a nyolc között. A svédeken kívül a negyeddöntőben ugyanis Kazahsztán a legkevésbé félelmetes rivális, a két válogatott pedig 2016-ban már megmérkőzött, és Szerbia Belgrádban 3:2-re nyert. Az a szoros meccs, valamint a kazahok új legjobbja, a 24 éves Alekszandr Bublik azonban óvatosságra intenek. Szerbia esélyes lesz a ma 16 órakor kezdődő párharcban, viszont nagyon sok függ az első egyénitől, amelyben Mihail Kukuskin ellenfele Dušan Lajović, Filip Krajinović vagy Momir Kecmanović lesz. A második meccsen Novak Đokovićnak kötelező a győzelem, másként nincs továbbjutás, mert a Golubev, Nedovjeszov tapasztalt kazah páros eleve sokkal közelebb áll a ponthoz, akármelyik kettőssel is állnak ki a szerbiaiak. Győzelem esetén a szerencsés sorozat akár folytatódhat is, hisz a szerb–kazah meccs győztesét az elődöntőben a horvátok várják, akik a negyeddöntő első viadalán 2:1-re verték az esélyesebbnek vélt Olaszországot, a mérkőzés hőse pedig az alig ismert Borna Gojo volt a Lorenzo Sonego feletti győzelemmel.

DAVIS-KUPA. – A negyeddöntőben: Horvátország–Olaszország 2:1 (Gojo–Sonego 7:6, 2:6, 6:2, Čilić–Sinner 6:3, 6:7, 3:6, Mektić/Pavić–Fognini/Sinner 6:3, 6:4).

Alekszandr Bublik legyőzése lehet a szerb győzelem kulcsa (Fotó: Beta/AP)