VB-SELEJTEZŐ

Meglepetés nélkül a franciákkal

Kaposváron lépett fel másodszor a 2023-as japán, indonéziai és Fülöp-szigeteki rendezésű férfi-vb selejtezőjében Magyarország, Pór Péter gárdája hétfő este az olimpiai ezüstérmes franciákat fogadta, akiktől egyoldalú találkozón 24 pontos vereséget szenvedett (54:78). A magyaroknak egyetlen pillanatig sem volt esélyük a sikerre, a közelről és távolról is jobban dobó vendégek már tíz perc után két számjegyű különbséggel vezettek (8:21), ami csak nőtt a továbbiakban. A magyaroknál Benke Szilárd (14) és Perl Zoltán (10) jutott tíz pont fölé, az egész csapat dolgát megnehezítette az atletikusabb franciák védelme. Érdemes megemlíteni, hogy az utolsó negyedben bemutatkozott a válogatottmezben a 19 éves, spanyol Joventutban játszó Maronka Zsombor, az elmúlt évek egyik legtehetségesebb fiatal magyar játékosa. A következő selejtezős ablakra februárban kerül sor.

Eredmények, a 2. forduló, A csoport: Lettország–Szlovákia 82:74. A sorrend: Belgium 4, Szerbia és Lettország 3, Szlovákia 2 pont. E csoport: Magyarország–Franciaország 54:78, Montenegró–Portugália 83:69. A sorrend: Franciaország 4, Montenegró és Magyarország 3, Portugália 2 pont.

A magyaroknak nem volt esélyük a franciák ellen (Fotó: MTI)

Jokerrel könnyebb

Visszatért csuklósérüléséből a Denver soraiba Nikola Jokić. A zombori teljesítményén nem látszott meg a nagyjából egyhetes kihagyás, és saját klasszisához méltóan vezette a Nuggetset győzelemre Miamiban (111:120). A floridai mérkőzésen is szemmel látható volt, hogy mennyire a zombori köré építette a csapatot a Mike Malone vezette szakmai stáb, a vendégek már az első félidő után hússzal vezettek (43:63), és a keleti főcsoportban előkelő helyen álló Heat a folytatásban sem tudott komoly felzárkózási kísérletet produkálni. Jokić pontjai (24) és lepattanói (15) mellett most is szervezte a játékot, 7 gólpasszt osztott ki.

NBA, alapszakasz: Philadelphia–Orlando 101:96, Miami–Denver 111:120, Chicago–Charlotte 133:119, Houston–Oklahoma 102:89, Minnesota–Indiana 100:98, Dallas–Cleveland 96:114, San Antonio–Washington 116:99, Utah–Portland 129:107, LA Clippers–New Orleans 104:123.