Harmadszor is 2:1…

A TSC zsinórban háromszor kapott ki ilyen eredménnyel – Örömjáték Magyarkanizsán, a lányok történelmi győzelme

SZUPERLIGA

Lazarevac: Kolubara–TSC 2:1(0:1)

Városi stadion, 1400 néző, vezette: Šegrt (Belgrád). Góllövők: Đuranović a 60., Nikolić a 79., illetve Vukić a 18. percben
Kolubara: Stanivuković, Bakić, Đokić (Vasiljević), Đuranović (Đenić), Đurić, Janković (Tumbas), Lončar (Marjanović), Mladenović (Andrić), A. Nikolić, Radovanović, Stojanović.
TSC: Jorgić, Petković (Tomanović), Varga, Bocskay, Rajković, Krsmanović, Stanojev (Stoiljković), Bajnac, Stojković (Đakovac), Zec, Vukić.

Vezetett Lazarevacon a TSC, az első félidőben a topolyaiak többet is birtokolták a labdát, végül azonban a Kolubara fordítani tudott, ezzel otthon tartotta a három pontot. Nagy lendülettel indította mérkőzést mindkét csapat, és ennek eredményeként már az 1. percben ápolni kellett egy ütközést követően mindkét fél játékosát. Az első félidő első felében a topolyaiak jóval többet birtokolták a labdát, a hazaiak ellentámadásokkal próbálkoztak. Izgalmakból azonban nem volt hiány: a 9. percben Mladenović tört kapura, a 10. percben már a topolyaiak vezettek szép akciót, mígnem a 12. percben ismét Mladenović próbálkozott távolról. Jorgić a labdát előbb kiejtette, de gyorsan javított. Aztán a 18. percben Banjac jobb oldali szabadrúgását követően Vukić betalált. A játékvezető gólt jelzett, de a VAR-szobában még egy ideig elemezgették a találat körülményeit, végül a játékvezető újra középre mutatott. A 28. percben nagyot védett a hazai kapus, majd a vendégek kapusa is parádés védést mutatott be. Nem sokkal később, egy kiugratást követően Vukić lőtt kapura, de Stanivuković ismét a helyén volt. A 36. percben nagyot mentettek a hazai védők egy kavarodást követően: a bíró előbb büntetőt fújt, de ismét a VAR-szobát kellett segítségül hívni, és a felvétel alapján úgy látták, hogy Zec még a kavarodást megelőzően szabálytalankodott, ezért sárga lapot kapott, és végül kifelé járt szabadrúgás. A második félidőben a hazaiaknak a 60. percben sikerült az egyenlítés. Egy a kapu előtt kialakult kavarodás során Đuranović elé került a labda, aki közelről kiegyenlített. Valamivel később a Kolubara meg is fordította a mérkőzés állását. A 79. percben egy hosszú előreívelést követően az oldalra kifutó Jorgić kapus mellett a hazaiaknak sikerült beadniuk a labdát, és a meglepett védők mellett Nikolić szerezte meg a vezetést. Említésre méltó azonban, hogy a hazaiak második gólja előtt Bocskay Bertalan 35 méterről leadott erős lövése majdnem meglepte Stanivukovićot, aki csak nagy üggyel-bajjal tudott szögletre menteni.

A topolyai együttes a következő fordulóban a niši Radničkit fogadja a TSC Arénában. Előtte viszont szerdán, december 1-jén szintén a TSC Arénában visszavághatnak a Kolubara együttesének a bajnokságban elszenvedett vereségért, amikor kupamérkőzést játszanak 13 órától.

A 18. forduló: Radnički (N)–Radnik 3:0, Crvena zvezda–Spartacus 3:0, Radnički 1923–Napredak 1:2, Kolubara–TSC 2:1, Metalac–Čukarički 0:3.

12

A következő forduló (december 6-án és 7-én): Voždovac–Vojvodina, Partizan–Novi Pazar, Proleter–Metalac, Čukarički–Kolubara, TSC–Radnički (N), Radnik–Radnički 1923, Napredak–Crvena zvezda, Spartacus–Mladost.

NŐI SZUPERLIGA

Magyarkanizsa: TSC–Požarevac 19:0 (8:0)

Magyarkanizsai pálya, 30 néző, vezette: Trninić (Futak). Góllövők: Trbojević a 3., a 32., a 39., a 70., a 85., Knežević a 12., a 31., a 67., a 69., a 89., Petrović a 63., a 87., a 90., Szilusi a 10., az 58., Belovan a 18., Jovanović a 26., Ivošević az 53., Đokić a 82. percben.
TSC: Vesić, Drobnjak (Kovács), Jovanović (Jović), Marjanović, Belovan, Szilusi (Radosavljević), Božić (Petrović), Jelača (Ivošević), Đokić, Trbojević, Knežević.
Požarevac: Obradović, Živković, Arsenijević, Radivojević, Jovanović, Bogdanović, Životić, Ilić, Dragutinović.

A magyarkanizsai csapat az év utolsó mérkőzésén a klub történetének legnagyobb arányú győzelmét aratta. A sereghajtó požarevaci együttes csupán kilenc játékossal érkezett meg a találkozó helyszínére, majd 3:0-s állásnál az egyik labdarúgójuk le is sérült, így a vendégek számára csak az lehetett a cél, hogy minél kevesebb kapott góllal megússzák a kilencven percet. A hazai gárda a 3. percben Trbojević lapos lövésével szerzett vezetést, majd a kék mezesek pergőtűz alá vették a vendégek kapuját, és ha Obradović kapus nem véd olyan jól, akkor a TSC-s lányok akár több mint húszgólos győzelmet is ünnepelhettek volna.

A 11. forduló: Mašinac–Crvena zvezda 1:2, Vojvodina–Sloga 0:2, Zvezda B–Spartacus 0:6, TSC–Požarevac 19:0.