2024. április 23., kedd

Éledeznek Katalóniában?

Xavi alatt hatból hat pontot számlál a Barcelona – Ismét kikapott a Juventus – Nem jött össze a könnyű diadal a bajoroknak

Egyelőre sikeresnek tűnik Barcelonában a Xavi-projekt, hiszen a katalánok egykori sztárjátékosuk irányítása alatt két meccsen hat pontot gyűjtöttek a spanyol pontvadászatban, és az európai helyezések közvetlen közelébe kerültek. Szombaton Villarrealba utazott a tabellán – egyelőre? – szokatlanul alacsonyan tartózkodó gárda, és számítani lehetett rá, hogy akár az egy pont megszerzése is kemény feladat lehet a Sárga Tengeralattjáró gyepén. Bár az első félidőben is akadtak komoly lehetőségek mindkét oldalon, a gólcsend csak a 48. percben tört meg, amikor Frenkie de Jong csapott le egy kipattanóra, bár a gólörömöt néhány percnyi videózás tette függővé. Szívósan küzdött viszont a Villarreal, amelynek a törekvése ki is fizetődött, amikor szép összjáték után Chukwueze lövése a kapu jobb oldalába vágódott. Közel jártak a felek a rendes játékidő végéhez, amikor a Barca másodszor is magához ragadta a vezetést, megalapozva a sikert: Depay csapott le a labdára a Villarreal betliző védelme közepette, és a játékszert elhúzva Rulli kapus mellett, a hálóba továbbította azt. Bőven a ráadásban aztán harmadik gólját is megszerezte a Barcelona, amikor Coutinho értékesítette a Foyth egyértelmű szabálytalankodásáért megítélt büntetőt.

Földön a Villarreal védelme Depay gólja előtt (Fotó: Beta/AP)

Spanyol bajnokság, a 15. forduló: Athletic Bilbao–Granada 2:2, Alavés–Celta Vigo 1:2, Valencia–Rayo Vallecano 1:1, Mallorca–Getafe 0:0, Villarreal–Barcelona 1:3, Betis–Levante 3:1, Espanyol–Real Sociedad 1:0.

7

A következő fordulóban (december 3–6.): Granada–Alavés, Sevilla–Villarreal, Barcelona–Betis, Atlético Madrid–Mallorca, Real Sociedad–Real Madrid, Rayo Vallecano–Espanyol, Elche–Cádiz, Levante–Osasuna, Celta Vigo–Valencia, Getafe–Athletic Bilbao.

Ismét négyet lőtt a Pool

Az egy héttel ezelőtti, Arsenal elleni kiütéses győzelme után ismét négy alkalommal vette be ellenfele hálóját a Liverpool csapata, miközben egyszer sem kapitulált, így 8:0-s gólkülönbségnél járnak Jürgen Klopp fiai a válogatottszünetet követően. A vörösek hőse ezúttal Jota volt, aki duplázni tudott a találkozó első félidejében (2., 32.). A folytatásban Thiago (37.), illetve Van Dijk (52.) találtak be a Soton hálójába, korán eldöntve a három pont sorsát.

Előző fordulóbeli demoralizáló veresége után az Arsenal 2:0-ra verte meg a sereghajtó Newcastle együttesét, az Ágyúsok így már a Premier League ötödik helyét foglalják el.

Angol bajnokság, a 13. forduló: Arsenal–Newcastle 2:0, Crystal Palace–Aston Villa 1:2, Liverpool–Southampton 4:0, Norwich–Wolverhampton 0:0, Brighton–Leeds 0:0, Brentford–Everton 1:0, Leicester–Watford 4:2, Manchester City–Watford 2:1.

6

A következő fordulóban: Newcastle–Norwich, Leeds–Crystal Palace, Southampton–Leicester, Watford–Chelsea, West Ham–Brighton, Wolverhampton–Burnley, Aston Villa–Manchester City, Everton–Liverpool, Tottenham–Brentford, Manchester United–Arsenal.

Újabb Juventus-blama

Nem tartott ki sokáig a Juventus jó formája az olasz bajnokságban, a torinóiak ugyanis a Fiorentina, valamint a Lazio felett aratott győzelmeik után szombat este hazai pályán szenvedtek 1:0-s vereséget az Atalanta ellenében. Allegri vezetőedző nem pusztán az eredmény miatt lehet elégedetlen játékosai teljesítményével, a játék képe is hiányérzettel töltheti el, hiszen a Zebrák legnagyobb helyzetét Dybala jegyezte a mérkőzés hajrájában, amikor szabadrúgásból a felső lécet találta el. A találkozó mindent eldöntő gólját Zapata szerezte a 28. percben, amikor egy ügyes labdaszerzés után Djimsiti tökéletes passzából bombázott védhetetlenül a Juventus kapujába. Az Atalanta a győzelmével magabiztosan őrzi a tabella negyedik, Bajnokok Ligája-indulást érő helyét.

Nyerni tudott idegenben az Inter a Venezia vendégeként. A 2:0-s siker letéteményesei Calhanoglu (34.), illetve Martinez (90+6.) voltak.

Olasz bajnokság, a 14. forduló: Cagliari–Salernitana 1:1, Empoli–Fiorentina 2:1, Sampdoria–Verona 3:1, Juventus–Atalanta 0:1, Venezia–Inter 0:2, Udinese–Genoa 0:0, Milan–Sassuolo 1:3, Spezia–Bologna 0:1.

8

A következő fordulóban: Atalanta–Venezia, Fiorentina–Sampdoria, Salernitana–Juventus, Verona–Cagliari, Bologna–Roma, Inter–Spezia, Genoa–Milan, Sassuolo–Napoli, Torino–Empoli, Lazio–Udinese.

Fej fej mellett a Bayern és a Dortmund

Az elmúlt heti veresége után hazai pályán, minimális győzelemmel tudott javítani a Bayern a Bielefeld ellen, így az első helyről várhatja a következő fordulót és a német labdarúgás jelenlegi legnagyobb rangadóját, a Borussia Dortmund elleni összecsapást. A hazai szurkolóknak a 71. percig kellett várniuk csapatuk első, s mint később kiderült, egyetlen és győztes találatára, amikor Leroy Sané a bajorok sokadik látványos támadását váltotta gólra Thomas Müller passzából. A csatár a tizenhatos előteréből csavart gyönyörűen Ortega kapus hálójába.

A dortmundi Borussia mint második számú bajnokaspiráns a Wolfsburg otthonában magabiztosan gyűjtötte be a három pontot, miután egygólos hátrányból Emre Can (35.), Malen (55.), valamint Haaland (81.) góljaival a maga javára fordította a találkozót.

Német bajnokság, a 13. forduló: Stuttgart–Mainz 2:1, Köln–Borussia (M) 4:1, Bochum–Freiburg 2:1, Fürth–Hoffenheim 3:6, Hertha–Augsburg 1:1, Wolfsburg–Borussia (D) 1:3, Bayern–Bielefeld 1:0, Frankfurt–Union 2:1.