NB I.

Feltámadt az Újpest!

Igazi futballcsemegét láthattak azok, akik megtekintették a szombat esti Honvéd–Újpest fővárosi rangadót. A vendégek kezdték jobban a találkozót, ennek ellenére Hidi egy szögletet követően a vörös-feketéket juttatta előnyhöz. A szünetig mindkét fél helyzeteket dolgozott ki, újabb gól azonban nem született. Fordulatot a második félidőben Bacsa kiállítása hozott, a hazai védő teljesen feleslegesen négy perc alatt két sárga lapot összegyűjtve az öltözőben találta magát. Az utolsó húsz percben az emberelőnyben játszó Újpest beszorította a vendéglátót, s ennek meg is lett az eredménye: Baráth előbb öngólt vétett, majd a hosszabbításban Viana a győzelmet is megszerezte a liláknak, akik nemcsak a fordítással járó három pontnak örülhettek, hanem annak is, hogy hosszú idő után elkerültek a kiesőhelyekről.
Hasonlóan izgalmas összecsapást hozott a Fehérvár–Gyirmót mérkőzés. Nikolić egy kezezés miatt megítélt jogos büntetőből gyorsan megszerezte a vezetést a székesfehérváriaknak, ugyanakkor a megnyugtató második találat az idő múlásával sem akart megszületni. Ráadásul egy ellentámadás során a vendégek is büntetőhöz jutottak, amit Varga értékesíteni tudott. A hazaiak számára a baj nem járt egyedül, mert az eset során a játékvezető Muszliut is kiállította, így emberhátrányba kerültek. Szabics gyorsan átszervezte csapatát, aminek szenvedő alanya a gólszerző Nikolić lett, helyette egy hátvédet hozott be a mester. A szünetet követően újabb fordulat következett, a Fehérvár másodszor is büntetőhöz jutott, és Kodro találatát követően ismét a vendéglátónál volt az előny. A folytatásban a Gyirmót több helyzetet dolgozott ki, de azok rendre kimaradtak. Kodro viszont a hajrában duplázni tudott, ezzel el is döntötte a találkozót, Varga gólja már csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő.

A kisvárdaiak alaposan megtömték az MTK-t (Fotó: MTI)

A 14. forduló: Kisvárda–MTK 5:0 (Asani 7. és 31., Leoni 51., Bumba 59., Mešanović 69.), Fehérvár–Gyirmót 3:2 (Nikolić 10., Kodro 49. és 84., illetve Varga 37. és 93.), Honvéd–Újpest 1:2 (Hidi 34., illetve Baráth 80. (öngól), Viana 91.), Debrecen–Paks 1:1 (Ugrai 20., illetve Ádám 45+2.), Puskás Akadémia–Zalaegerszeg 1:1 (Pliskin 45., illetve Zimonyi 91.).