VB-SELEJTEZŐ

Rövidzárlat áramszünet után

Elvesztette második mérkőzését a 2023-as japán, indonéziai és Fülöp-szigeteki rendezésű férfi-vb európai selejtezőjében Szerbia. Svetislav Pešić csapata a roppant szoros csütörtöki, Lettország elleni pontszórásos győzelem után a belgiumi Monsban más jellegű találkozót vívott, a belgák elleni mérkőzésen nagyobb szerepet kaptak a védelmek. A Sasok az első negyed végén elléptek, a klasszis módon irányító Teodosić két gyors hármasa után 21:13-mal mentek a pihenőre. Kevés változást hozott a második negyed, a belgák továbbra sem találták meg a csodafegyvert. Avramović és Petrušev járt még élen a szerb ponttermelésben, Teodosić rendre megtalálta az embereket a gyűrű közelében, a Bologna játékosa pedig a második negyed végén is berámolt egy triplát, amivel két számjegyű különbség alakult ki a hosszú pihenőre (29:41). A térfélcsere után a belgák rendezték soraikat, bár a különbség nem változott nagyban (54:63) az utolsó periódusra fordulva sem. Ennek az elején érdekes közjáték zavarta meg a csapatokat, hiszen mintegy öt percig áramszünet miatt nem volt világítás a csarnokban. A szerbeket pedig mintha valóban kiütötte volna a ritmusból az intermezzo, a negyedet 19:6 arányban elbukták, és bár még támadást vezethettek az egyenlítésért, Avramović csúnya labdaeladása megpecsételte a sorsukat (73:69). Félni azért nincs mitől, hiszen a négyes csoport első három helyezettje bejut a kvalifikáció következő szakaszába.

Remekül kezdett Magyarország, amely 81:75-ös diadalt aratott Portugáliában. A sikernek a továbbjutás szempontjából is nagy szerepe lehet, Pór Péter gárdája és a portugálok mellett ugyanis Franciaország és Montenegró szerepel az E csoportban, így a harmadik hely jó eséllyel a magyar–portugál párharc győzteséé lesz.

Eredmények, az 1. forduló, E csoport: Portugália–Magyarország 75:81, Franciaország–Montenegró 73:67. A 2. forduló, A csoport: Belgium–Szerbia 73:69. A sorrend: Belgium 4, Szerbia 3, Lettország (–1) és Szlovákia (–1) 1 pont.

Kifordult Bogdan bokája

Nehéz napokat élnek meg a szerb kosarasok a tengerentúlon. Nikola Jokić a bajnoki címvédő Milwaukee ellen sorozatban negyedszer nem tudott pályára lépni jobb csuklója miatt, a Denver pedig hat vereséget számlál egyhuzamban, amivel kicsúszott a pillanatnyi garantált playoffhelyről. A New York ellen szakadt meg az Atlanta hat győzelemből álló szériája. A Hawks kezdőjében szereplő Bogdan Bogdanović tíz percet töltött pályán, amikor egy leérkezésnél kifordult a jobb bokája, a sérült bedobó csak segítséggel tudta elhagyni a pályát.

NBA, alapszakasz: LA Clippers–Detroit 107:96, Charlotte–Minnesota 133:115, New York–Phoenix 97:118, Orlando–Chicago 88:123, Indiana–Toronto 114:97, Memphis–Atlanta 100:132, Oklahoma–Washington 99:101, San Antonio–Boston 96:88, Denver–Milwaukee 109:120, Utah–New Orleans 97:98, Golden State–Portland 118:103, LA Lakers–Sacramento 100:100, 3 h. u. 137:141, Philadelphia–Minnesota 100:100, 2 h. u. 120:121, Atlanta–New York 90:99, Brooklyn–Phoenix 107:113, Chicago–Miami 104:107, Cleveland–Orlando 105:92, Houston–Charlotte 135:135, h. u. 146:143, Dallas–Washington 114:120, Utah–New Orleans 127:105.

EUROLIGA

Csúszik le a Zvezda

Két biztató siker után ismét hárommeccses vereségszériát fut az Euroligában a Crvena zvezda, amely 4/8-as mutatójával lényegesen elmarad a jelenleg playoffhelyen álló csapatoktól (7/5).

Euroliga, a 12. fordulóban: Crvena zvezda–Unics 78:98, Monaco–Asvel 84:85, Milano–Olimpiakosz 72:93, Barcelona–Žalgiris 96:73. Az élcsoport: Barcelona és Real Madrid 20, Olimpiakosz, Milano és Zenit 16 pont stb.