2024. április 16., kedd

Helyreállította renoméját a Veszprém

A két héttel ezelőtti mérkőzések visszavágóival folytatódott a férfi BL a magyar csapatok számára. Elsősorban a Veszprémre helyeződött nyomás, akik legutóbb Romániában és Ukrajnában is papíron gyengébb ellenféltől kaptak ki, közben pedig a Szeged ellen is csak döntetlenig jutottak a bajnoki rangadón. A jelentések szerint a lelátókról hiányzott is a megszokott hangulat a veszprémi arénában, ahol a csapat a Motor Zaporizzsját fogadta. A két csapat kiegyenlítetten kezdett, a fordulat az első félidő derekán történt magyar időkérés után jött el, amit egy 8:0-s hazai söprés követett, ez pedig meg is pecsételte a végül 36:29-re végződő mérkőzés sorsát. A Szkopjébe utazó Szeged pedig már a félidőre is hétgólos előnyt alakított ki, hamar rácáfolva Juan Carlos Pastor azon aggodalmaira, hogy idegenben jóval nehezebb dolguk lehet a Vardar ellen, mint legutóbb hazai pályán: az első gólt még az északmacedónok szerezték, amit azonnal nyolc szegedi találat követett. A végeredmény végül itt is ugyanúgy háromgólos magyar győzelem lett, mint az előző találkozón, a Vardar a második félidőben kissé közelebb tudott kapaszkodni, ám egy pillanatig sem volt kérdéses a győzelem sorsa.

Eredmények, a 8. forduló, A csoport: Vardar–Szeged 27:30. Az élcsoport: Montpellier 13, Szeged 12, Kiel 11, Aalborg 10 pont. B csoport: Bukarest–Flensburg 20:28, Veszprém–Zaporizzsja 36:29, Porto–PSG 30:39. Az élcsoport: Kielce 14, Veszprém 10, PSG és Barcelona 9 pont.