Nyolcaddöntős a női páros

Nehéz helyzetből felállva nyerte meg második mérkőzését Póta Georgina és Madarász Dóra a houstoni asztalitenisz-vb-n, így egyedüli magyar egységként eljutva a nyolcaddöntőig. Ellenfelük az ötödik helyen kiemelt, így a főtáblához csak ebben a fordulóban csatlakozó svéd Linda Bergström és Christina Kallberg párosa volt. A negyedik szettben a svédek karnyújtásnyira kerültek a meccslabdához is, hiszen 2:1-es szettállás mellett 9:3-ra vezettek, ám Pótáéknak innen sikerült feljönniük és fordítaniuk, majd az ötödik játszmát szintén szoros küzdelemben húzták be – végül úgy jutottak tovább, hogy mindhárom megnyert szettjük 12:10-zel végződött. A nyolcaddöntőben a 10. helyen kiemelt indiai kettős, Manika Batra és Archana Girish Kamath ellen készülhetnek. Férfi párosban Ecseki Nándor és Szudi Ádám élvezhette a kiemelés előnyét, így csak a második körben kellett asztalhoz lépniük, ám rögtön egy nehéz ázsiai ellenfelet kaptak, a hongkongi Kvan Kit Ho és Csun Ting Vong pedig végül 3:1-gyel túljutott rajtuk.

Eredmények, férfi páros: Ho/Vong–Szudi/Ecseki 3:1 (5, –10, 7, 9). Női páros: Póta/Madarász–Bergström/Kallberg 3:2 (–9, 10, –6, 10, 10).