Mélyrepülésben a Nuggets

A Denver esetében is beigazolódott az állítás, miszerint a fontos játékosok gyakran a hiányukkal tűnnek fel leginkább. Nikola Jokić megrándult jobb csuklója miatt sorozatban harmadik meccsét hagyta ki Portlandben, a Nuggets pedig a második félidőre elfogyva simán alulmaradt (119:100), így már ötös a vereségsorozata. Az idén is playoffesélyes TrailBlazerst a kiváló McCollum (32)–Lillard (25) páros vezette. A Jokerrel ellentétben már felépült Luka Dončić, a Dallas pedig fordulatos végjáték után nyert. A néhány nap alatt már másodszor megrendezett Clippers–Mavericks meccsen a házigazda a vendégek tízpontos előnyéről (92:102) mentett hosszabbításra Paul George szenzációs, dudaszó pillanatában, sarokból és takarásból elengedett hármasával (103:103), az ötperces ráadásban azonban George-ék lefagytak (104:112).

NBA, alapszakasz: Detroit–Miami 92:100, New York–LA Lakers 106:100, Portland–Denver 119:100, LA Clippers–Dallas 103:103, h. u. 104:112.

Lillardék könnyedén elbántak a vezére nélkül kiálló Denverrel (Fotó: Beta/AP)