Búcsúzott a Babaarcú Gyilkos

Solskjær állásába került a súlyos watfordi vereség – Először kapott ki a Milan – Három pontot loptak Lewandowskiéktól

Utóbbi öt Premier League-összecsapásából negyedszer kapott ki a Manchester United, és a szombati vereség végleg betette a kiskaput a vezetőség számára az ügyben, hogy meddig bíznak meg Ole Gunnar Solskjærban. Az említett vereségek közül a Leicester, a Liverpool és a városi rivális City elleni is magyarázható az ellenfelek minőségével, de a kiesőzónától menekülő Watford otthonában elszenvedett 4:1 már nem felejthető a tulajdonos Glazer családnak. A kiscsapat kevesebb labdabirtoklással is veszélyesebben támadott, és csak azért nem vezetett kettőnél több góllal a félidőre, mert a szenegáli Ismaila Sarr büntetőt hibázott a 11. percben. Még a szünet előtt betalált azonban Joshua King és a javító Sarr, és a térfélcsere után nem sokkal hiába szépített Donny van de Beek Cristiano Ronaldóval bemutatott szép fejes összjátéka után, az egalizálás nem jött össze, Ronaldo és társai több próbálkozása ellenére. Harry Maguire második sárgás kiállítása (69.) csak tetézte a United baját, a végén pedig megalázó lett a vereség, amikor a rendes játékidő ráadásában hazai részről João Pedro és Emmanuel Dennis is betalált. Solskjær feladatait ideiglenesen Michael Carrick látja el a kispadon.

Angol bajnokság, a 12. forduló: Leicester–Chelsea 0:3, Aston Villa–Brighton 2:0, Burnley–Crystal Palace 3:3, Newcastle–Brentford 3:3, Norwich–Southampton 2:1, Watford–Manchester United 4:1, Wolverhampton–West Ham 1:0, Liverpool–Arsenal 4:0, Manchester City–Everton 3:0.

6

A következő fordulóban (november 27–28.): Arsenal–Newcastle, Crystal Palace–Aston Villa, Liverpool–Southampton, Norwich–Wolverhampton, Brighton–Leeds, Brentford–Everton, Burnley–Tottenham, Leicester–Watford, Manchester City–West Ham, Chelsea–Manchester United.

Érzelmi hullámvasút Párizsban

Több mint egy órán át vezetett a Ligue 1-ben éllovas PSG a Nantes ellen a párizsi Parc des Princes Stadionban, amikor a találkozó utolsó harmada drámai fordulatokkal telt meg. Mbappé harmincöt méteres, védőn megpattanó bombája már a 2. percben túljárt a vendégek kapusának, Lafontnak az eszén, és a minimális hazai előny egészen a második félidő derekáig kitartott. A 65. percben aztán Keylor Navas került középpontba, a hazai kapus kirohant tizenhatosából, és elkaszálta a felívelt labdáért előretörő Blas-t, amiért Stinat spori közvetlen pirosat mutatott fel neki. A Nantes hamarosan élni is tudott az emberelőnnyel: Kolo Muani közeli fejesét a Neymar helyett becserélt Rico kapus még védte, de a kipattanót a csatár éles szögből, látványos mozdulattal a gólvonalon túlra sarkazta, ahonnan már hiába piszkálta ki Rico (76.). A teljes fordulat mégsem állt be: a 81. percben egy PSG-támadás során Appiah roppant balszerencsésen próbált elvágni egy átadást, ám a megpattanó labda Lafont felett saját hálójában kötött ki (81.). A Nantes elbukása a 87. percben lett biztos, amikor Messi a tizenhatos vonaláról ballal a kapu bal oldalába lőtt.

Francia bajnokság, a 14. forduló: Monaco–Lille 2:2, PSG–Nantes 3:1, Rennes–Montpellier 2:0, Brest–Lens 4:0, Angers–Lorient 1:0, Metz–Bordeaux 3:3, Strasbourg–Reims 1:1, Troyes–St.-Étienne 0:1.

9

A következő fordulóban (november 26–28.): Lens–Angers, Lille–Nantes, Nice–Metz, St.-Étienne–PSG, Bordeaux–Brest, Lorient–Rennes, Monaco–Strasbourg, Reims–Clermont, Montpellier–Lyon, Marseille–Troyes.

Vlahović-dupla a Rossoneri első vereségéhez

Izgalmas forgatókönyv után szenvedte el első idei vereségét a Serie A egyik éllovasa, a Milan. A Fiorentina hullámzó formával a háta mögött látta vendégül a milánóiakat, és mint kiderült, az idény egyik legizgalmasabb meccsére futott ki a Viola. Egyórányi játék után Duncan (15.), Saponara (45+1.) és a szerb Dušan Vlahović (60.) révén a Fiorentina zsebben érezhette a három pontot, ám ekkor jött Zlatan Ibrahimović, aki öt perc alatt (62. és 67.) visszahozta a meccsbe a bajnoki cím egyik esélyesét. Mivel még fél óra hátravolt, könnyen elképzelhető volt a Rossoneri pontszerzése vagy akár fordítása, de a Viola nem tört meg, sőt, a hajrában Vlahović tizenhatos sarkáról elengedett szép lövésével újra kettővel vezetett. Guida bíró hatperces ráadása arra még elég volt, hogy a vendégek Venuti öngóljával közelebb kapaszkodjanak, de több már nem fért bele az idejükbe.

Az élcsapatok közül az Atalanta ugyancsak gólzáporos összecsapáson gyűjtötte be az újabb pontokat, míg a Juventus a Lazio otthonában húzta be a forduló egyik rangadóját.

Olasz bajnokság, a 13. forduló: Atalanta–Spezia 5:2, Lazio–Juventus 0:2, Fiorentina–Milan 4:3, Sassuolo–Cagliari 2:2, Bologna–Venezia 0:1, Salernitana–Sampdoria 0:2.

7

A következő fordulóban (november 26–28.): Cagliari–Salernitana, Empoli–Fiorentina, Sampdoria–Verona, Juventus–Atalanta, Venezia–Inter, Udinese–Genoa, Milan–Sassuolo, Spezia–Bologna, Roma–Torino, Napoli–Lazio.

Meglepő bajor betli

Kevesen gondolták volna, hogy a hétvégi forduló előtt a kiesőzóna határán tanyázó Augsburg otthonában gondja lehet a Bayernnek a három pont begyűjtésével. A hazai kiscsapat azonban nem ijedt meg a rekordbajnoktól, és bő fél óra elteltével már 2:0-ra vezetett a Julian Nagelsmann vezette sztárgárda ellen. Előbb Pedersen bombázott látványosan Neuer jobb kapufájához, amire a világ egyik legjobb kapusa sem tudott reagálni (23.), majd Hahn fejelte be Iago szép beadását (36.). A bajorok hamar szépítettek, hiszen Lewandowski percekkel később már a kapuba vágta a Müllertől kapott labdát (38.), ám az ekkor kinéző fordításból nem lett semmi. A Bayern a második félidőben brutális fölénye ellenére még az egyenlítést sem tudta megszerezni, miközben a lengyel gólkirályi címvárományos után Davies, Musiala és Müller is nagy lehetőségeket hagyott ki.

Dárdai Pál Herthája alulmaradt a berlini rangadón, az Union Awoniyi és Trimmel első félidei találatával megszerezte a három pontot. Dárdaiék néhány biztató győzelem után három mérkőzés óta ismét nyeretlenek.

Német bajnokság, a 12. forduló: Augsburg–Bayern 2:1, Bielefeld–Wolfsburg 2:2, Leverkusen–Bochum 1:0, Borussia (M)–Fürth 4:0, Borussia (D)–Stuttgart 2:1, Hoffenheim–Leipzig 2:0, Union–Hertha 2:0, Freiburg–Frankfurt 0:2.