2024. március 28., csütörtök
NB I.

A paksi mumus

Nagy lehetőséget szalasztott el a Puskás Akadémia, amely egy Paks elleni esetleges győzelemmel, ha átmenetileg is, de a táblázat élére léphetett volna fel. A Tolna megyeiek játéka azonban nem fekszik a felcsútiaknak, hiszen a szombati találkozót megelőző négy egymás elleni bajnokijukból hármat is elveszítettek, ráadásul legutóbb Bödéék pont a Pancho Arénában arattak kiütéses győzelmet. A Paks ezúttal is bátor támadójátékkal rukkolt ki, aminek meg is lett az eredménye, hiszen Ádám a fejesével már az első percekben megszerezte a vezetést csapatának. Bödét az első játékrészben nem igazán tudták tartani a Puskás Akadémia játékosai, ez főleg a látványos esernyőgóljánál vált nyilvánvalóvá. A három pont sorsát még a szünet előtt Bognár döntötte el. A folytatásban a paksiak visszavettek a tempóból, így a hajrában esett gyors gólváltás érdemben semmit sem befolyásolt.

Korábbi években akár a dobogóról is dönthetett volna, ezúttal viszont kiesési rangadónak számított az Újpest–Debrecen találkozó. Nem sikerült jól a Loki új vezetőedzőjének, Joan Carrillónak a bemutatkozása. Az Újpest Beridze látványos találatával az első félidő közepén előnybe került, s noha Dzsudzsák egy hosszabb videóelelemzést követően megítélt büntetőből egyenlíteni tudott, mégsem lehetett teljes a hajdúságiak öröme, hiszen nem sokkal később Marko Nikolić kiállítása miatt emberhátrányba került. A szünet után Kanénak köszönhetően gyorsan kihasználta létszámfölényét a fővárosi csapat, amely a hármas sípszóig uralta a találkozót. Sok helyzetet kidolgozása és elpuskázása után a mérkőzés lezárásához végül Deslandesnek, a vendégek játékosának segítségére is szükség volt. Győzelme ellenére az Újpest nem mozdult el az utolsó helyről, ám jelentősen megközelítette az előtte álló csapatokat.

Egyelőre Kisvárdán sem látszódik az edzőváltás hatása. Erős Gábor tanítványai ugyan jól kezdtek a Gyirmót elleni idegenbeli találkozón, Bamba büntetőjéből a vezetést is megszerezték, ám az idő múlásával elkényelmesedtek, a győriek pedig a második félidőben felbátorodtak, s ennek a játékvezetői ráadásban meg is lett az eredménye, Ikić kiegyenlített, ezzel egy értékes ponthoz juttatta csapatát.

Hasonló volt a forgatókönyve a Zalaegerszeg–Mezőkövesd bajnokinak is. A második félidőben Koszta büntetőből vette be a kövesdi kaput, ráadásul a vendégek emberhátrányba kerültek, ennek ellenére a hosszabbításban Nagynak köszönhetően elkerülték a vereséget.

A 13. forduló: Zalaegerszeg–Mezőkövesd 1:1 (Koszta 70., illetve Nagy 92.), Paks–Puskás Akadémia 4:1 (Ádám 7., Böde 26., Bognár 45+1., Sajbán 89., illetve Corbu 86.), Gyirmót–Kisvárda 1:1 (Ikić 92., illetve Bumba 11.), Újpest–Debrecen 3:1 (Beridze 20., Kané 57., Deslandes 87. (öngól), illetve Dzsudzsák 27.).