2024. április 24., szerda

Luka és Nikola nélkül nehezebb

Sorozatban harmadik mérkőzését hagyta ki a könnyebb térd- és bokasérüléssel küzdő Luka Dončić, és a Dallas ez idő alatt ugyanennyiszer kapott ki az elitligában. A Mavericks vasárnap este Los Angelesben vendégeskedett, ahol a második félidőben belendülő Paul George (29) 97:91-es diadalra vezette a Clipperst. Boban Marjanović háromperces epizódszerepet kapott a vesztesnél, ami alatt gyorsan beírt 6 pontot. A Dallaséhoz hasonlóan rossz, négymeccses vereségsorozatot fut a Denver, amelynél másodszor pihent a csuklóját fájlaló Nikola Jokić. A Phoenix a szerb húzóembere nélkül felálló Nuggetset közel harminccal mosta le (126:97).

NBA, alapszakasz: LA Clippers–Dallas 97:91, Detroit–LA Lakers 116:121, Chicago–New York 109:103, Phoenix–Denver 126:97, Golden State–Toronto 119:104. ABA-liga, a 9. fordulóban: Mornar–Split 81:65. Az élcsoport: Partizan 16, FMP 16, Crvena zvezda (–1) és Budućnost 15 pont stb.

Georgéknak könnyebb dolguk volt Dončić hiányzása miatt (Fotó: Beta/AP)