Zverev megállította Novakot Torinóban

Alexander Zverev megállította Novak Đokovićot a Torinóban zajló ATP-világbajnokságon, így ő lesz a címvédő Danyiil Medvegyev ellenfele a döntőben a férfi teniszezők szezonzáró viadalán. A harmadikként rangsorolt német játékos – aki idén olimpiai bajnok lett Tokióban –, a világelső Novak Đokovićot 1:2 (6:7, 6:4, 3:6) arányban győzte le a szombat esti elődöntőben.

Az első szett rövidítésben dőlt el Zverev javára, a másodikban a német 4:4-nél elvesztette adogatójátékát, ez pedig elégnek bizonyult szerb ellenfelének az egyenlítéshez. A harmadik játszmában viszont Đoković hibázott a negyedik gémben, az így előnybe kerülő Zverev pedig kihasználta a lehetőséget.

A másik elődöntő eredménye: Danyiil Medvegyev (orosz, 2.)–Casper Ruud (norvég, 8.) 6:4, 6:2.